Po kaulo lūžio: kaip elgtis, kad greičiau pasveiktumėte

Kaulas yra specialus jungiamasis audinys, kuris nuolat atsinaujina: senas kaulas ardomas (vyksta kaulo rezorbcija), o jo vietoje statomas naujas kaulas (kaulo formavimasis). Tai natūrali organizmo būsena.

Sveikas kaulas yra stiprus ir paprastai nelūžta. Jei taip atsitiko, vadinasi, arba veikianti jėga buvo labai stipri (saugokitės kūjo), arba jūs sergate osteoporoze – kaulo susilpnėjimu.

Vaikystėje ir jaunystėje kaulo formavimasis vyksta greičiau nei irimas, todėl kaulas auga, tvirtėja, tankėja. Osteoblastai – ląstelės, gaminančios kaulą tuo metu aktyvesnės už osteoklastus – ląsteles, ardančias kaulą.

Jei kaulą ardančių ląstelių aktyvumas didesnis už kaulą gaminančių ląstelių aktyvumą, kaulas tampa silpnas, trapus ir greičiau lūžta.

Stipriausi kaulai yra 30-35 metų žmonių. Vėliau kaulų irimo greitis ima viršyti kaulo formavimosi greitį. Kaulų masė pradeda mažėti, kaulai tampa trapesni. Sparčiausiai kaulų masės netenka moterys po menopauzės, kai sumažėja moteriškų hormonų – estrogenų – lygis kraujyje.

Kaip sustiprinti kaulus, kaip pagreitinti jų gijimą po lūžio?

Viskas, kas padeda kaului sugyti, padeda sustiprinti ir sveikus kaulus.

Kalcis

Pagrindinis kaulo tvirtumo šaltinis – kalcis kartu su vitaminu D.

Kalcis yra pagrindinė sudedamoji kaulo dalis, kitaip tariant-plytos kaului statyti. Jis reikalingas ne tik stipriems kaulams bei dantims, bet taip pat darniai širdies veiklai bei normaliam kraujo spaudmui palaikyti. Gerai būtų kartu su kalciu vartoti vitaminą D, kuris padeda organizmui geriau įsisavinti kalcį. Taip pat vertingos ir kitos medžiagos, tokios kaip yra cinkas, magnis, kalis, fosforas, baltymai.

Fizinis aktyvumas

Fizinis aktyvumas, derinamas su pakankamu kalcio bei vitamino D kiekiu padeda išlaikyti sveikus ir stiprius kaulus. Fiziniai pratimai siejami ne tik su teigiamu poveikiu kaulų mineraliniam tankiui, bet yra būtini ir norint išlaikyti stiprius raumenis, kurie apsaugos jus nuo smūgių. Fiziniai pratimai veiksmingi, nes pagerina pusiausvyrą ir koordinaciją, todėl sumažina pakartotinių griuvimų ir kaulų lūžių pavojų.

Kaulams stiprinti reikia pastovaus fizinio aktyvumo. Nuolatinė 30-45 min. mankšta, atliekama bent 3 kartus per savaitę, būtų naudingiausia kaulų tvirtumui palaikyti.

Visai nebūtina pradėti profesionaliai treniruotis. Pakanka tiesiog daugiau judėti, atliekant jums įprastus, kasdieninius darbus: daugiau vaikščiokite pėsčiomis; lipkite laiptais, užuot kilę liftu; namuose tvarkykitės spartesniu tempu. Mankštintis galite net patogiai sėdėdami fotelyje ir žiūrėdami televizorių, jei tuo metu kojomis ritinėsite kamuolį.

Specialios priemonės gyjančiam kaului

Jei jau patyrėte lūžį, jums būtini specialūs mobilumą, sąnarių paslankumą, didinantys pratimai, taip pat raumenų stiprinimo pratimai, naudojant pasipriešinimą, tempimo pratimai. Juos kiekvienam individualiai turėtų parinkti jūsų reabilitologas. Jis išmokys jus sumažinti skausmą, saugiai ir savarankiškai judėti, lipti laiptais, padės greičiau grįžti į aktyvų, pilnavertį gyvenimą.

Gydymo kursą turi sudaryti gydytojas – reabilitologas, fizinių pratimų eigą prižiūrėti – kineziterapeutas.

Ar maistas turi įtakos gijimui?

Sveikam žmogui reikalingas subalansuotas maistas, turintis pakankamai vitaminų, mineralų, skaidulų ir baltymų. Patyrus lūžį, ypač svarbūs jūsų racione tampa produktai, turintys daug kalcio bei pakankamai vitamino D.

Kalcio, pagrindinės kaulų statybos medžiagos, turi dauguma produktų, tačiau jo pasisavinimas organizme yra labai skirtingas. Geriausiai kalcis pasisavinamas iš pieno produktų- lieso pieno, jogurto, sūrio. Vertinga valgyti žuvį su minkštais kaulais (aliejuje konservuotas sardines, aliejuje konservuotą lašišą). Kalciu turtingos ir tamsiai žalios lapinėse daržovės – brokoliai, špinatai. Naudingi yra ir migdolai, žemės riešutai, soja, grūdinės, ankštinės kultūros, apelsinų sultys.

Ar padeda maisto papildai?

Per dieną vidutiniškai reikėtų suvartoti apie 1000 mg kalcio. Patyrus kaulo lūžį, kalcio poreikis išauga iki 1200 -1500 mg per dieną.

Pats organizmas kalcio negamina, todėl jį reikia gauti su maistu, gėrimais ir papildais.

Visas medžiagas geriausia gauti natūraliai, kartu su kasdieniniu maistu.

Jeigu jūsų maistas nėra visavertis, rekomenduojama papildomai naudoti maisto papildus, tačiau kai kurie specialistai mano, kad tokius sintetinius maisto papildus organizmas pasisavina daug blogiau, nei gaunamus su kasdieniniu, natūraliu maistu.

Taigi, geriau taip sureguliuoti savo mitybą, kad papildų nereikėtų, tačiau jei tai neįmanoma – jie padės pasveikti greičiau ir pilniau.

Venkite alkoholio, nikotino, šokolado, juodos kavos, nes visi šie produktai silpnina kaulus ir didina osteoporozės išsivystymo riziką. Alkoholis dažnai lemia prastą mitybą, mažą fizinį aktyvumą, traumas, o visa tai skatina kaulų retėjimą.

P.S.
Atminkite, žmogaus organizmas yra sudėtinga sistema. Šis straipsnis yra patariamojo pobūdžio, prieš pradedant gydytis patariame pasikonsultuoti su fizinės reabilitacijos gydytoju. Tik fizinės reabilitacijos gydytojas į jūsų organizmą pažvelgs kompleksiškai ir patars dėl vienokių ar kitokių priemonių, stiprinančių kaulus ir padedančių greičiau ir pilniau išgyti.

Savarankiškas gydymasis, netinkamos kvalifikacijos ar netinkamos srities gydytojai gali tik dar labiau pabloginti situaciją.

Comments

 1. 1

  Rūtai:

  Kartais lūžgaliai gyja netaisyklingai – vietoj kaulo formuojasi kremzlinis audinys, kaulas tampa nestabilus, vargina skausmas.

  Sprendimą turi pasiūlyti ortopedas – traumatologas. Manyčiau, kad gali prireikti pakartotinio operacinio gydymo.

 2. 2

  Sveiki. Prieš tris metus lūžau kojos nykštį. Chirurgas negipsavo. Pastoviai skaudėjo,neteisingai sugijo kaulas. Padaryta operacija prieš savaitę. Nešioju specialų batą. per kiek laiko galiu sugijimo ir kada galės vaikščioti be bato? Ką galėčiau naudoti greitesniam sugijimui. Geriu vit. D,kadangi pasidariau tyrimą ir jo smarkiai trūksta.Ačiū.

 3. 3

  Sveiki norčiau paklausti man yra lužus kojos peda ir pastebėjau pamilinėjus omeny melyna spalva nat kojos pedos ka daryti

 4. 4

  Genovaitei:

  Bato reikės mažiausiai mėnesį laiko, dar keleto mėnesių – reabilitacijai ( kojos, pėdos funkcijos atsistatymui).

  Laikykitės traumatologo nurodyto režimo, vartokite vit. D paskirtomis dozėmis. Kai tik galėsite, kuo daugiau judėkite, tai padės pagerinti kalcio ir vit. D apykaitą, sumažinti osteoporozės riziką.

 5. 5

  Mėlyna spalva reiškia, kad yra poodinė kraujosruva. Nieko daryti nereikia, išnyks savaime.

 6. 6

  Sveiki.Man 30m.Praejo beveik 2metai.Neissiemiau ploksteles is blauzdikaulio.Kokios pasekmes ateiti gali but?Vistiek jau skyles lieka kaule,o kaip plokstele yra labjau pasitikiu savim.Aciu.

 7. 7

  Vaidui:

  Likę metalinės konstrukcijos, jei jos stabilios, įtakos sveikatai ir savijautai neturi.

 8. 8

  Sveiki, pirma karta luzo koja. Nuluzo abu blauzdos kaulai. Operavo per ciurna ir kelia. Norejau paklaust ar koja turi taip visalaika kaisti ir tirpti? Ar tai nieko blogo? Ir ar reabilitacija bus ilga? Labai aciu.

 9. 9

  Pamirsau dadeti, kaip pajudinu koja kartais jauciu kazkas ten traska, ar tai nera blogai?

 10. 10

  Sveiki,operuota ranka truko sausgysle, du menesiai po oeracijos, rankos dar pilnai neeina pakelti, labai skauda nakti, kaip sumazinti skausma ir kiek gakima mankstinti

 11. 11

  Tomui:

  Kojos kaitimas, tirpimas po lūžio ir po operacijos kurį laiką gali būti jaučiamas. Šie simptomai reiškia nervo dirginimą, o jį gali lemti mechaninis nervo sudirginimas operacijos ar lūžio metu, taip pat kojos patinimas, ar per stipri imobilizacija. Traškėjimas greičiausiai jaučiamas dėl to, kad sąnarys kurį laiką buvo nejudrus.

  Reabilitacija ir kojos f-jos atsistatymas užtruks mažiausiai 2-3 mėnesius.

 12. 12

  Reginai:

  Nuvykite pas reabilitacijos gydytoją – jis paskirs skausmą malšinančias procedūras, skirs priemones, rankos funkcijai gerinti. Specialistai parodys, kokius pratimus ir kaip atlikti.

  Nakčiai galite išgerti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo ( dėl jų kreipkitės į šeimos gydytoją ).

 13. 13

  Sveiki, dukrai dažnai lužta galūnės, prieš puse metų kairė ranka, dabar dešinė, praieitais metais koja. Kažko gal trūksta organizmui, kad tokie dažni lūžiai. Mergaitei 11 m.

  Dėkoju.

 14. 14

  Laba diena, papuoliau į avariją ir man išoperavo visą kairę pusę, t.y ranką visą ir kairėje esanti dubens kaulą. Aš buvau reabilitacijoje, tačiau man vis dar sunku vaikščioti, į šonus einant mėto mane, bet aš pradėjau sportuoti, stiprinti kaulus kažkaip, darau tempimo pratimus. Nevaikščiojau 8 mėnesius, tad atpratau kaip teisingai vaikščioti. Galbūt galėtumėte patarti kokius sporto judesius daryti, tempimus ir ką vartoti? Nes aš turiu nusipirkusi gumą.

 15. 15

  Sveiki, 2015m. Lapkričio 4d. Patekau į avarija. Lūžo dubens kaulas gaktikaulis. Praėjo 1metai. Todėl dabar, noriu Jūsu paklausti ar galiu jau sukti lanka?

 16. 16

  Sveiki, pries 4 savaites lipant laiptais sugebejau kristi atbulom ko pasekoje seivikaulio ir blauzdikaulio skilimai, operacijos nereikejo, po savaites gipse perdejo i nauja gipsa, rentgenas viska rode gerai, dar po savaites gipsa pasikeiciau plastikiniu itvaru, praejus trim savaitem issimdavau koja is itvaro dariau voneles lengvai lb judinau koja del raisciu skausmo, siandien praejo 4 savaites raisciai nebeskauda, koja atgavo savo judejima, sutinimas ir melynes isnyko apie 90proc. minti dar nebandziau ir nelabai norisi, bet norejau paklausti ar blogai darau mankstindamas raiscius? ar nepakenks kaulo gijimui, diskomforto nejauciu jokio, yra mintis net keliauti i baseina, zinoma neminant tos kojos. Ka patartumete, darbas mano fizinis sveikatos bukle visad buna gera, megstu sporta, tad norisi kaip greiciau stoti i vezes.

 17. 17

  Andželai:

  Rekomenduoju apsilankyti pas gydytoją endokrinologą. Atlikus kai kuriuos tyrimus, greičiausiai pavyktų patikslinti dažnų lūžių priežastį.

  Lūžius taip pat gali sąlygoti per dideli fiziniai krūviai.

 18. 18

  Gintarei:

  Keipkitės į reabilitacijos specialistus, kad ir savo poliklinikoje. Jie įvertins eiseną, pasakys, ką darote dar ne taip ir išmokys tinkamų pratimų.

 19. 19

  Astai,

  Galite pamiršti lūžį ir viską daryti taip, kaip iki jo.

 20. 20

  Ignui:

  Elgiatės teisingai. Svarbu neminti, neapkrauti lūžusios kojos. Tai, kad visą laiką mankštinotės, padės greičiau atsistoti ant kojų. Mankšta baseine taip pat veikia palankiai.

  Nepradėkite minti, nepasitaręs su traumatologu. Kai leis minti, nesiremkite iš karto pilnu svoriu – krūvį kojai didinkite palaipsniui.

 21. 21

  Laba diena,

  pries 2 metus buvau patyrus kairės kojos čiurnos abiejų kaulų lūžį. Buvo daroma operacija ir kaulai sutvirtinti plokštele ir varštais. Pries savaitę buvo pašalita plokštelė ir varštai. Koja ištinus, skausminga, priminti galiu, bet be ramento sunku vaikščioti, Norėjau paklausti ar man priklausytų rebilitacija po plokštelės pašalinimo?

 22. 22

  Sveiki. Sausio 8 d. susilaužiau dešinės rankos stipinkaulį krisdama nuo tramplino slidinėjimo trasoj. Ranka įdėta į gipso langetę, gydytoja sakė, kad kaulas sugis ir gipsą nuims po 3-4 savaičių. Kaip manote, ar vasario gale, t.y. po maždaug 2 mėnesių nuo traumos galėsiu slidinėti? Šeimos gydytoja sakė, kad priklausys nuo to, kaip juosiuos ir ar skaudės ranką. Ačiū už atsakymą.

 23. 23

  laba diena susilauziau kaires rankos prie nyksio esantcio pirsto kaula labai arti krumplio man 14 pries luzi labai stipriai sportavau padarydavau gal 40 atsispaudimu ir 15 prisitraukimu bet dabar kai bandau daryti atsispaudimus ar atsikelti nuo kedes pasiremti ta ranka negaliu nes labai skauda svarbiause skauda ne ten kur luzo o ta vieta kuri lanksto delna (atsiprasau kad nezinau kaulu pavadinimu) aukstyn, zemyn ir sukti neiseina nes skauda aisku as per skausma tai galiu ta daryti man po 4 savaitsiu nuime gipsa ir gal praejo 15 dienu po niimimo beto jeigu plaunu indus kai su ta ranka laikau inda man skauda ta vieta kur luzo

  ka man daryti kad vel galeciau sportuot ?

 24. 24

  Laba diena, mano žmona krito ir susilaužė dešinės kojos kelio girnelę(su poslinkiu).Operacija atlikta prieš 5 dienas. Ar jau galima pradėti mankštinti kojos raumenis?
  Ačiu už pagalba

 25. 25

  Asta 2016.12.25 at 20:58 15
  Sveiki, 2015m. Lapkričio 4d. Patekau į avarija. Lūžo dubens kaulas gaktikaulis. Praėjo 1metai. Todėl dabar, noriu Jūsu paklausti ar galiu jau sukti lanka? Bet sukti lanka, ne ta paprasta, sunku, kuris sveria ~1-3kg? Galima? Dėkoju, už atsakyma.

 26. 26

  Sveiki, 2015m. Lapkričio 4d. Patekau į avarija. Lūžo dubens kaulas gaktikaulis. Praėjo 1metai. Todėl dabar, noriu Jūsu paklausti ar galiu jau sukti lanka? Bet sukti lanka, ne ta paprasta, sunku, kuris sveria ~1-3kg? Galima? Dėkoju, už atsakyma.

 27. 27

  Prieš 6 dienas susilaužiau kairės kojos blauzdikaulį ir išorinę kulkšnį. Skubiai operavo, gydytis namo paleido po 3 dienų. Ligoninėje vakarais vis sukildavo temperatūra (39 ir daugiau, o po to mažėjo). Traumotologas sakė, kad tai normali organizmo reakcija į traumą. Tačiau vakar namie temperatūra šoktelėjo iki 39,5 ir labai sunkiai numušiau, naudodamas paracetamolį ir ibupromą. Šiandien ryte temperatūra vėl 38,5. Pastebėjau, kad labai tinsta koja. Ar normalu tokia temperatūra?

 28. 28

  Labas vakaras. Lūžo pėdikaulio 5asis kaulas. 3 savaites pabuvau gipse, 2 savaites buvau be gipso (nes taip leido daktaras), siandien susisiekė su manimi daktarė, sako siųsim pas kitus daktarus konsultacijai, nes gali būti reikalinga operacija. Kaip taip gali būti? Gydė 5ias savaites ir suprato, kad gal reikia operacijos? Ar gali taip būti?

 29. 29

  Sveiki, man nustatytas išorinės kulkšnies lūžis, po gipso uždėjimo praėjus beveik 4 savaitėms, vienoje vietoje atsirado labiau pamėlynavę, spėju kraujas po oda. Ar dėl to reikėtų apsilankyti pas gydytoją?

 30. 30

  sveiki, man slaunikaulio kaklo luzimas . sudejo varztus i koja ar juos butina isimt ? nes gydytojas neminejo kad galim ju beimt tik sake kad veliau reiks isimt

 31. 31

  ir dar klubas nusileides tos kojos ka daryt

 32. 32

  Laba diena,

  Prieš pora savaičių lūžo čiurnos kaulas, savaitę buvo pravaikščiota be gipso, po savaitės kreiptasi į medikus, koja sugipsuota. Jau savaitė, kaip ji gipse, tačiau atirado temperatūra- laikosi apie 37,5 – ar tai gali būti dėl lūžio (ką tokiu atveju daryti?) ar reikia ieškoti kitų priežasčių?

 33. 33

  Sveiki, Spalio 29 skilo 1 ir 2 padikaulis (ties susijungimu), gipse prabuvau 7sav. po poros sav. jau vaiksciojau be ramentu. rengenas parode, kad viskas sugijo, bet minant yra skausmas per puse pedos, to pasekoje labai slubuoju. Ka reiketu daryti, kad skausmas greiciau praeitu? Gal padariau klaida per greit numetusi ramentus i sona? Gyvenu Anglijoje, pas ortopeda tik vasario gale, o reikia kitoje savaiteje gristi i darba darbas stovimas, tad jusu atsakymas isties padetu.

 34. 34

  Sveiki,gydytoja.
  Visu vardu dekoju Jums uz pagalba pacientams.Noreciau taip pat Jusu patarimo.Patyriau stipinkaulio ir alkunkaulio apatines dalies luzi.Buvo atlikta repozicija.Riesas supipsuotas.Po 7 d.atlikta rentgeno nuotrauka rode,kad yra nezymi dislokacija.Daugiau nuotrauku daryta nebuvo.Po 6 sav nueme gipsa.Rentgenas parode didesne dislokacija.Gydytoja sako,kad galbut buvo atsilaisvines gipsas.Tikrai vienu metu buvo,rankos tinimui atsileidus.Liepta 2 sav ranka saugoti,reabilitacija tik po to.Ranka galima vynioti elastiniu bintu.Nors gydytoja neliepe,nusipirkau ortopedini rieso itvara.Kaxkodel manau,kad ranka maziau varginsis,tuo labiau,kad liepe ja kuo maziau judinti.
  Man neramu,kad rankos plastaka atrodo kaxkokia bejege,skiriasi nuo kitos rankos.Ortopede sake,kad turi atsistatyti,kad atrofavosj plastakos it rieso raumenys.Gydytoja sake,kad dislokacija nera didele,tokiu atveju operacijos nereikia.Bet jei per puse metu atsirastu skausmai,tada negerai.
  Gydytoja,ar gali isemus is gipso rankos plastakos atrodyti nevienodai?
  Aciu uz atsakyma

 35. 35

  Miglei:

  Viskas priklauso nuo užrašyto ligos kodo. Dažniausiai reabilitacija yra skiriama. Jai siųsti turi arba traumatologas, arba šeimos gydytojas po reabilitacijos gydytojo konsultacijos ir po praeito pirmo reabilitacijos etapo.

 36. 36

  Martynai:

  Prieš nuimant longetę, atliks kontrolines rentgenogramas ir įvertins kaulo sugijio laipsnį ir stiprumą. Jei viskas gerai, palaipsniui galėsite pradėti judinti ir mankštinti ranką. Mažiausiai mėnesį reikės ją pasaugoti ir neapkrauti pilnu krūviu. Taigi vasario pabaigoje pati matysite, kaip jaučiatės ir kokį krūvį ranka gali atlaikyti.

 37. 37

  Matui:

  Per anksti ir per daug apkraunate ranką. Kreipkitės į reabilitacijos specialistus – pritaikys procedūras, skirs ergoterapijos ar kineziterapijos kursą, kas padės paruošti ranką pilnam ir neskausmingam apkrovimui.

 38. 38

  Zigmui:

  Palengva, be papildomo krūvio koją reikia pradėti mankštinti, nejudinant lūžio zonos. Geriausia būtų, kad galimus ir saugius šiuo atveju pratimus parodytų kineziterapijos specialistas.

 39. 39

  Arturui:

  Kartais bandoma pradėti gydymą konservatyviais metodais ( t. y. bandant išvengti operacijos ). Jei lūžis nesugyja per numatytą laiką, tenka operuoti.

  Visada pravartu išgirsti kelias nuomones dėl gydymo taktikos.

 40. 40

  Arūnei:

  Jei tai nesukelia diskomforto, neskauda, nepradėjote karščiuoti, nerimauti nereikia. Greičiausiai tai paprasta kraujosruva, kuri išnyks savaime.

 41. 41

  Tadui:

  Metalinės konstrukcijos paprastai šalinamos metų bėgyje.
  Palaukite, kol sugis lūžis, atliksite reabilitaciją, atstatysite raumenų būklę, tada pasisuks dubuo, prisitaikys raiščiai ir simetrija turėtų atsistatyti. Nebent nepavyko išlyginti kojų ilgio ar yra kitų papildomų problemų.

 42. 42

  Aušrai:

  Dėl lūžio, gydomo ne operaciniu būdu, temperatūra kilti neturėtų. Pradžioje reikia atlikti kraujo tyrimą, jei dar to nepadarėte. Visą imobilizacijos periodą stebėkite savijautą – ar nedidėja kojos tinimas, ar nepasikeitė odos spalva, ar nestiprėja skausmas ir panašiai.

 43. 43

  Ievai:

  Lietuvoje tokiais atvejais taikomos reabilitacijos programos, kas leidžia greičiau ir be komplikacijų grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

  Koją reikia apkrauti palaipsniui. Būtinai mankštinkite koją, pėdą, reikia paruošti ją pilnam ašiniam apkrovimui. Krūvį didinkite palaipsniui. Kai tik galite, koją palaikykite ištiestą, palankstykite ją per čiurnos sąnarį įvairiomis kryptimis. Po darbo darykite kojų voneles su druska.

 44. 44

  Dovilei:

  Kol ranka buvo imobilizuota, nejudėdami raumenys nyko. Visiškai normalu, kad ranka dabar atrodo kitaip, joje nėra jėgos, negalite atlikti paprasčiausių judesių, neišlaikote daiktų. Tam skirta reabilitacija – po jos rankos būklė pagerės, o padirbėjus dar ir namuose, jos funkcija ir vaizdas ilgainiui atsistatys.

  Ortopedinis įtvaras šiuo atveju geras pasirinkimas. Neperdozuokite krūvio, mankštinkite ranką palengva, specialistų priežiūroje.

 45. 45

  Domui:

  Jau turbūt atlikote kraujo tyrimus ir priklausomai nuo rezultatų, kitus patikslinančius tyrimus. Temperatūra per aukšta ir rodo, kad gali būti kažkokios lūžio komplikacijos – infekcinės, trombembolinės arba infekcija kitoje kūno vietoje.

 46. 46

  Astai:

  Galima bandyti. Pradžioje sukite trumpai, po kelių dienų ilginkite laiką. Jei jausite skausmą ar kokį nors diskomfortą, mažinkite krūvį.

 47. 47

  Gerb.Gydytoja,
  Gal galetumete pasakyti,kada galima pradeti plaukioti baseine po rieso luzio?Nuo luzio praejo 7 savaites.Ranka pries savaite isimta is gipso.
  Aciu uz atsakyma.

 48. 48

  Solveigai:

  Jeigu kaulas pilnai sugijo, ranką reikia pradėti mankštinti, ruošti apkrovimui. Iš karto pradėti plaukioti nerekomenduoju. Pabandykite atlikti įvairius pratimus rankai ( galima ir baseine ). Jei nejaučiate skausmo, neatsiranda tinimas, galite pradėti plaukioti. Galimo apkrovimo ribas pajausite pagal savijautą.

 49. 49

  Sveiki,
  Susilauziau kaires rankos zasrikauli rugsejo 21d
  Darbe pakrypus kojai griuvau ant kairio sono pakisdama ranka po savimi nes griebiausi laikytis i siena.bet slydo ranka ir luzimas su luzgaliais.dare operacija rankon idejo uzrakinama ploksteke ie ranka idejo i medziagini itvara
  Kur pasirisus ranka nešiojau 9 savaites.padarius nuotrauka kaulas virsuje buvo sugijes bet apacioje ploksteles buvo tarpelis kur nesugija,bet dakraras paskyre 12men
  Pabaigoje reabilitacija buvo didele alkūnės kontraktura nes visada ranka buvo sulenkta itvare diena nakti.
  To pasekojje sausio men
  Vel paskyre pakartotine reabilitacija nes ranka nesilankste dar gerai
  Antra diena mankstose pajutau.skausma
  O jau.kita diena buvo istinusi. Kur padarius nuotrauka buvo luzusi plokstele per ta vieta kur buvo kaulas dar nesugijes.ir vel operaja.tik dabar idejo vini su uzraktu.bet dabar labai.skauda be vaistu nei dienos ir temperatura vis yra 37.4/37.5.Ar tai normalu? Vaikstant nešioju itvara. gulit atsisegu ir ranka istiesiu.Ar taip gerai?
  Čia gydytojas taip sake daryti. Ranka dar patinusi gerai
  Naktim per skausma miegoti negaliu.operacija datyta 01.18d

 50. 50

  Sveiki
  Vasario 5-ta. dieną man operavo lūžusią koją, o tiksliau blauzdą dėjo plokštelę ir Vasario 7 išleido namo, nes esu dvyliktokas ir reikia mokytis. Vasario 7-tą naktį prieš miegą nustojo skaudėti koją ar tai yra gerai? Susirūpinau nes toks skausmas taip greit praėjo. Noriu žinoti ar tai gera.

 51. 51

  Sveiki, Susilaužiau 1,2 padikaulį (ties sujungimu) 29.10.16 po 7 sav nuėmė gipsą, prieš dvi savaitės grįžau į darbą. (gyvenu anglijoje). Vakar buvo pirmoji rebilitacija. Šiandien nuvykau pas ortopedą po KT skano kuris parodė, kad yra skeveldrų, jos spaudžia nervą kaulo vidus nėra sugijas. Kraujotaka sutrikus, daug raumenų nedirba. Daktaras davė specialius padukus, kad neskaudėtu minant. Ir nusiuntė darystis MR skano. Ir atvykti 23.03 Mano klausimas ar nereikia operuoti tų skeveldrų, kad jos nepradėtų pūliuoti? Ar normalu, kad jie planuoja juos palikti?

 52. 52

  Sveiki,gydytoja,
  Po kaires rankos stipinkaulio ir alkunkaulio apatines dalies luzio praejo 9 sav.Gipso longete nuimra pries 3 sav.Reabiliracija praejau.Zinoma,ranka nevisiskai atsigavo.Norejau paklausti,kada paprastai po tokiu traumu griztama i darba?Sunkumu darbe kilnoti nereikia.
  Aciu uz atsakyma.

 53. 53

  Gerb. gydytoja,
  prieš 6 savaites susilaužiau dešinės rankos žastikaulį, atlikta žastikaulio osteosintezė užrakinama plokštele ir sraigtais.Šiuo metu ranka yra įtvare. Pastaruoju metu lūžio vietoje atsirado pulsuojantis deginantis skausmas, bet ranka netinsta, ar čia kokia komplikacija ar tai normalus gijimo procesas.
  Dėkoju už atsakymą

 54. 54

  Zinai:

  Laikykitės traumatologo nurodyto režimo.
  Temperatūra kurį laiką po operacijos gali laikytis. Stebėkite, ar nedidėja rankos tinimas, neatsiranda paraudimų. Lengvai pajudinkite, pakumščiuokite pirštus. Dabar reikia ramiai laukti, kol kaulas sugis.
  Miegodama ieškokite rankai patogios padėties, galite ją šiek tiek pakelti ant pagalvių. Jeigu labai skauda, galite naudoti nuskausminančius medikamentus.

 55. 55

  Gražvydui:

  Tai yra sklandi pooperacinė eiga: lūžgaliai stabilizuoti, komplikacijų nėra, todėl skausmo ir neturi būti.

 56. 56

  Ievai:

  Jeigu skeveldros nesugiję ir spaudžia nervą, reikėtų jas stabilizuoti, kad nesivystytų tolesnės komplikacijos arba sudaryti sąlygas joms sukibti ( gal per trumpai buvo gipse, gal tarpai tarp jų per dideli, kad galėtų sugyti ar panašiai ). Manau, kad tikslesnį gydymo planą traumatologai pasirinks po MRT.

 57. 57

  Birutei:

  Tai gali būti nervo dirginimo požymiai. Laikykitės traumatologo nurodyto režimo, simptomai palaipsniui turėtų nurimti.

 58. 58

  Ar galiu gauti patarimą dėl kaulo lūžio?

 59. 59

  Laimutė. Prieš 4 sav. lūžo alkunkaulis ir stipinkaulis. 3 sav. traumatologas sekė būklę, buvo daromos reng. nuotraukos. dabar ranka dar gipse. Minėjo, kad nuims po 6 sav. ,bet pradėjo tinti pirštai, praėjus 4sav. po lūžimo, ką turėčiau daryti- labai baisu ar vėl kreiptis į traumatologą, ar palaukti? Padėkite, daktare, Rūta. Kaip jus rasti?

 60. 60

  Laimutei:

  Ranką kuo daugiau laikykite pakeltą – tai padės sumažinti tinimą.
  Jei simptomai nemažės, mane galite rasti Respublikinėje Kauno ligoninėje. Jei domina asmeninė konsultacija – https://www.reforte.lt/kontaktai/ užpildykite kontaktų formą, kurioje būtinai parašykite savo telefono numerį, kad galėčiau su jumis susisiekti.

 61. 61

  Gerb.Gydytoja,vasario 3 d.ivyko trauma,su pjuklu ipjove koja ties blauzdikauliu,nuvaziavus i gydymo istaiga zaizda sutvarke,bet sake liestas kaulas todel dejo i gipsa,sake kojos nemint.Zaizda gyja graziai jau istrauke siulus,bet kada nuimt gipsa nezino,nes ne tas gydytojas tvarke,istorijoj kas parasyta neiskaito,todel noriu paklaust,kada reiktu nuimt gipsa ir kaip elgtis toliau ar drasiai galiu mankstint koja,ar galiu mint ,nes bijau kad nebut kokia sausgysle pazeista ir neprisidaryciau bedos.Labai aciu uz atsakyma.

 62. 62

  Sveiki,nuistiko toks dalykas, kad kritau ant ledo ir to pasekoje…peties luzis is vidines pazasties puses…nesuprantu mediku isvadu, bet..sake sunki trauma..ir maksimum 4-5 savaites plius reabilitacija…praejo 19 dienu.. kas po to man bus?

 63. 63

  Labas, prieš savaitę susilaužiau šlaunikaulį ties kakleliu padarė operaciją susuko metalus dabar reikės ilgo gijimo. Noriu paklausti ar galiu sėdėti ar rėkia tik gulėti, kokioje padėtyje geriau laikyti koją ir ar reikia kažkaip ją mankštinti, jo imtis kad nebūtų komplikacijų. Man 47 metai traumą įvyko nugriuvus ant plytelių, daktaras sakė kad kaulas nepasikeitė savo vietoje. Dėkoju už atsakymą.

 64. 64

  Laba diena,
  Lūžo kairės kojos išorinė čiurna, lūžis be poslinkio. Savaitei buvo uždėta langetė, patikslinus lūžį, uždėjo gipsą. Gipso uždėjimo metu koja buvo labai patinusi, todėl gipsas tapo labai laisvas, gal kiek geriau laikė čiurnos srityje. Gipsas nuimtas po5,5 savaičių. Nuėmus gipsą, padarytas rentgenas, kaulas nepilnai sugijęs. Traumatologas patarė daryti voneles, tepti Lioton tepalu ir dvi savaites vaikščioti su vienu ramentu. Viską vykdau. Paskirta reabilitacija. Reabilitologas apžiūrėjęs pasakė, kad koja judri, kulkšnies sąnariai nesustingę, paskyrė perlines voneles, magneto terapija ir mankšta. Po antros mankštos dar labiau patino visa koja, ypač kulkšnis iš abiejų pusių, vakare koja buna tamsiai paraudusi ir karšta. Labai skauda einant su vienu ramentu, koją stengiuosi minti labai lengvai. Skauda ir atsigulus, tenka gerti nuskausminamuosius. Norėčiau sužinoti ar taip ir tūri būti, ir po kiek laiko galiu tikėtis pagerėjimo. Be to domina ar gerai, kad po gipso koją nesustingo, ta pastebėjo ir kinezeterapeutė. Patarkite, kada galėčiau bandyti vaikščioti be lazdos, pilnai minant koją. Man 67 metai.
  Dėkoju už atsakymą,
  pagarbiai, Nijolė

 65. 65

  Zitai:

  Viskas prklauso nuo kaulo pažeidimo, o dabar jau ir nuo jo sugijimo laipsnio. Jums turėtų būti atliktos kontrolinės rentgenogramos, kurias įvertinęs gydytojas pasakys, ar galima pašalinti gipsą ir pradėti minti.

  Mankšta kol kas turėtų būti lengva. Apsiribokite kojos pirštų judesiais, galite pamakštinti koją per klubo sąnarį. Pratimus atlikite gulėdama.

 66. 66

  Indrei:

  Pradžioje reikalinga ramybė geram kaulo gijimui, paskui bus reabilitacija, po kurios dar reikės savarankiškai tęsti mankštas namuose iki pilnos rankos funkcijos atsistatymo.

 67. 67

  Richardui:

  Galite sėdėti, taip pat vaikščioti, nemindamas lūžusia koja. Jei koja tinsta, kuo daugiau laikykite ją ištiestą ar šiek tiek pakeltą.

  Kol kas judinkite kojos pirštus, lankstykite per čiurnos sąnarį. Vėliau turėtų būti skirta reabilitacija.

 68. 68

  Nijolei:

  Kineziterapija ir kitos reabilitacijos procedūros neturi sukelti didelio diskomforto. Bandykite mažinti krūvį.
  Minti pilnu svoriu galima pradėti tik visiškai sugijus kaului. Jei skausmas ir tinimas išliks ar dar labiau sustiprės, patariu nuvykti pakartotinei traumatologo konsultacijai, atlikti kontrolines rentgenogramas.

 69. 69

  Gerbiama gydytoja, po rankos (šiek tiek aukščiau riešo) lūžio 3 savaitės ir 2 dienos. Pasak daktaro – rentgene matyti, kad kaulai susistatė gerai. Sugipsuota ranka skauda, pirštai tinsta, pamėlynuoja. Visa ranka skausminga. Gelbėjuosi dėdama ledą. Palaikius pakeltą aukščiau ir nuleidus vėlgi skausmai. Gipsą planuoja nuimti po 2 savaičių. Kaip patartumėt pasigerinti situaciją. Ačiū

 70. 70

  Labas, prieš 14d. susilaužiau čiurną ( abieju kulkšnelių lūžis) , operacijos metu sutvirtino varžtais plokštelėmis, langete. Po operacijos 3 kartus leido kraują skystinančių. Po 3d. paleido namo , langete sakė nakčiai nusiimti, koja laikyti ištiesta aukščiau, taip pat įrašė XARELTO 10mg. / d.
  Praėjo 14d. , XARELTO pamiršau nusipirkti vakar buvau pas šeimos gydytoja, liepė juos būtinai 3sav. pagerti , jau pradėjau vartojimą.
  Pedos tinimas atslūgo, bet nepilnai, per sąnarį ji vistiek patinusi ir lanstosi tik koki 50%. Kol koja ištiesta gulimoj padėty, tinimas gerokai sumažėja, neskauda. Einant ramentais, koja skauda, ji tinsta per pėda, ir aukščiau. Sekantis vizita pas ortopedą – po 2sav. , noriu jūsų nuomonės, ar viskas vyksta kaip turėtų vykti, teisingai – gal didelė bėda kad Xarelto pradėjau vartot vėliau? Ir ar normalu kad po 14d pėda dar patinsta, nesilanksto normaliai. Ačiū

 71. 71

  Laba diena
  Gerb. Ruta , pries puse metu patyriau ciurnos trauma ( rentgeno isvada “lateralinio maleolo luzis” ), buvo isuke varzta ir po 6sav pasalino, prasidejo reabilitacija, praejau dvi reabilitacijas (mankstos pas kineziterapiautus ir sildymai ) toliau mankstinu savarankiskai taip kaip patare kineziterapijoj, bet po puses metu ciurna visiskai nelinksta, mankstinu per skausmus, iseinu pasivaiksciot ir po ilgesniu pasivaiksciojimu sutinsta koja, bet jos neskauda, daktarai sako kad koja sustengus reik mankstyt, tai ar ja imanoma ismankstint ar cia yra kazkur kitur beda?
  P.S kaip patyriau ciurnos trauma kazkas su kelienu nagerai pasidare, daktarai susiprotejo tik po puses metu nusiusti pasidaryt kelieno magnetini rezonansa nes itaria raisciu plysima, tai ar gali plyse raisciai tureti itakos ciurnai, nes del kelieno skausmo as kartais negaliu pilnai mankstinti ciurnos.

 72. 72

  Virginijai:

  Ledo nedėkite. Ranką laikykite prie sąvęs, pakelta plaštaka, kai yra galimybė – ranką ištieskite ar šiek tiek pakelkite ant pagalvės. Kol ranka imobilizuota ir nedirba raumenys, sutrinka veninio kraujo bei limfos nutekėjimas, todėl ir jaučiate minėtus simptomus.

 73. 73

  Donatui:

  Koja tinsta dėl sutrikusios veninės kraujotakos bei limfos nutekėjimo. Kai pradėsite palaipsniui minti, tinimas pamažu atslūgs. Kol kas kuo dažniau laikykite koją ištiestą ar šiek tiek pakeltą.
  Visiškai normalu, kad pilnai nelankstomas sąnarys sustingo. Normalią kojos funkciją atstatysite reabilitacijos metu. Kol pilnai neminate koja, vartokite jau minėtus kraują skystinančius vaistus.

 74. 74

  Nerijui:

  Žmogaus organizmas yra vientisa sistema, todėl visos struktūros yra susiję ir funkcionuoja vieningai. Taigi, jeigu skauda čiurną, nebūtinai reiškia, kad problemos yra tik čiurnoje. Teisingai pastebėjote, kad , kol nebus išspręstos kelio sąnario problemos, negalėsite pilnavertiškai dirbti su čiurna.
  Norint išspręsti problemą, reikia surasti priežastį, tačiau jos ieškoti reikia plačiau. Padėti jums gali geras reabilitacijos gydytojas, sugebantis į problemą pažvelgti plačiau.

 75. 75

  Sveiki,luzo ranka ties riesu.Ar galima judinti pirstus?Po luzio praejo5 dienos.Ranka sugipsuota.

 76. 76

  Labas vakaras,
  Prieš savaitę lūžo ketvirtas delnakaulis(lūžo įstrižai).Po lūžio pirštas sutrumpėjo min 5 mm ir krumplis pasislinkęs link riešo. Uždėjo gipsą, taip ir liko pirštas trumpesnis ir krumplis ne ten kur buvo:) Ar nebus problemų dėl to ateityje?

 77. 77

  Petrui:

  Pirštus galite judinti. Judesius geriausia atlikti, kai ranka ištiesta ar šiek tiek pakelta.

 78. 78

  Vytui:

  Deformaciją gali lemti po lūžio esantis audinių patinimas, imobilizacija ir kiti veiksniai. Palaukite, kol lūžis sugis ir nuims gipsą. Tada kreipkitės į reabilitacijos specialistus – jie padės greičiau atstatyti rankos funkciją.

 79. 79

  Labas vakaras,
  prieš porą savaičių lūžo kojos nykštys, o už savaitės laiko laukia kelionė. Norėjau paklausti ar galima vaikščioti su batu(nepriminant sulaužyto piršto), kuriame įdėtas supinatorius ar geriau palikti pėdą įtvare? Ir kiek laiko maždaug užtrunka, kol sugyja piršto lūžis? Ačiū už atsakymą

 80. 80

  Laba diena. As pargriuvau 2016.12.06 ir susilauziau kaires kojos abieju kulksniu ir blauzdikaulio uzpakalinio krasto su sokikaulio panirimu.Kol pakliuvau pas gydytoja, koja labai istino, todel is karto nedare operacijos. Pragreze per kulna ir 5 dienas palikta buvo tempimui. Visa koja iki dubens kaireje puseje buvo stipriai pamelusi. Operavo 2016.12.14.Istatyta metaline plokstele su varztais desineje kulksnelio puseje, o kitam kulksnelyje tvirtina varztais. Zaizdos gijo sunkiai, kai kur buvo nekrozuota. Tris kartus buvau kisama i deguonies prisotinimo kamera. Devinta savaite po operacijos buvo skirta reabilitacija:kineziterepeuto prieziuroje manksta,magnetine procedura(10 kartu),vertikalioje vonioje manksta(9k.), lazeris(6k.) ir pneumo masazas, kurio negalejau toliau daryti, nes koja dar labiau melynavo, labai verze (padaryta 1 kartas prie 70 slegimo, o kitas tik 20).
  Toliau mankstinu koja kaip pati galiu, darau vandens procedura su saltu karstu dusu, meginu vandenyje daryti pritupima,bet dar labai sukaustyta, nepasiduoda.Vaikstau be ramentu, bet po 15-20 min koja tinsta ir melynuoja.Koja miegant laikau auksteliau pakelta.Tepu koja su Liuton 1000 ir geriu Detralex 500. Prabudus koja labai sukaustyta, lyg butu kur nors isprausta, pirstai gana vesoki..Labai dideli nerima kelia kojos melynavimas ir tinimas ir kad judesiai pedos gana riboti. Rodos viska darau teisingai prisilaikydama visu nurodymu, bet toliau kankinuosi su nezinia, kiek ilgai sitaip tesis… Su nekantrumu lauksiu patarimo…ka toliau turiu daryti ir kur kreiptis, ar kokius kompresus nakciai deti, kad greiciau isnyktu melynavimas…
  Man 65 metai,
  dekoju uz atsakyma,
  pagarbiai ELENA

 81. 81

  P.S. Pries tai ka buvau parasiusi, noriu patikslinti, kad ne visa koja tinsta ir melynuoja, o riba truputi auksteliau ciurnu ir visa peda iki pirstu.

 82. 82

  Kamilei:

  Piršto lūžiui sugyti reikia 4 – 6 savaičių. Saugiausia būtų palikti koją įtvare. Jeigu neskauda, koja netinsta ir yra tinkama avalynė, galite naudotis ja. Jeigu po to padidėtų tinimas, atsirastų skausmas, reiktų grįžti prie įtvaro.

 83. 83

  Elenai:

  Kantriai ir nuosekliai darykite viską, apie ką kalbėjome konsultacijos metu.

 84. 84

  Sveiki. Pasiskaičiau įvairias situacijas. Nutariau ir aš paklausti.Vasario 6d paslydau parkritau ir lūžo dešinės rankos riešas. Kaip gydytojas sakė-stipinkaulis.Su gipsu išbuvau iki kovo24d. Nuėmė gipsą,sakė kad kaulas gražiai sugijo.Apibintavo dar riešą,paskyrė pas ortopedą įtvaro. BET dėl procedūrų nieko neparašė traumotologė. GRįžau su atsakymu pas šeimos gydytoją. Šeimos gydytoja sakė kad daryti voniales su jūros druska ir po truputį pirštus mankštinti.Sutinę pirštai ir plaštakos viršus.Skauda dar stiprokai riešą ir ypač nykščio piršto sąnarį.Nėra jėgos rankoje.Dabar galvoju tai ar man nepriklausi reabilitacinės kokios procedūros/? nors paaiškintų kaip ką teisingai daryti. Ar būti su įtvaru ir viskas. Kažkaip niekam žmogus neesi svarbus,stumdo vieni nuo kitų kuo toliau. Norėčiau sužinoti kaip man elgtis toliau.Ačiū.

 85. 85

  Sveiki.Man rugsejo men
  Darbe pakrypus kojai ir kritus luzo zastikaulis. Buvo skeveldru.operavo, įdėjo plokstele.sausio men.per paskirtas mankstas jinai sulūžo.sausio 18d.operavo naujai.idejo varzta ir dadejo dirbtinio kaulo.padarius kovo 30d nuotrauka skyrė reabilitacija manksta ir sildymus.Gyd.pasake kad audiniai kur deta dirbtinis kaulas nesugije,bet mankstinti reikia
  Labai skauda ranka tirpsta ir tinsta pirstai.sake kad duoda tik 50/50 kad ranka sugis ir valdysiu normaliai.Kodel?delto kad dukart operavo?Ačiū.

 86. 86

  Marytei:

  Pasiimkite šeimos gydytojo siuntimą ( jį privalo parašyti ) ir būtinai nuvykite pas reabilitologą (ne kineziterapeutą). Paskirs procedūras, mankštas rankai.

  Jei yra noro, gavusi siuntimą galite atvykti ir pas mane.

 87. 87

  Zinai:

  Gero rezultato gali nebūti dėl to, kad lūžis sudėtingas ir gyja komplikuotai.
  Kol kas anksti sakyti prognozes, gijimo procesas dar vyksta.

  Jei laikysitės režimo ir kantriai darysite viską, ką sako gydytojai, mankštinsite ranką, rezultatas gali būti geras.

 88. 88

  Laba diena. Reikia jūsų konsultacijos nes nei iš gydytojo nei iš reabilitacijos atsakymų negaunu. Sausio 15 luzo mano kojos blauzdikaulis ir seivikaulis darė operacija dėjo inrameduline vinį. Man balandžio 5 paskyrė jau reabilitacija sakė kad ten pasakys kaip mintį kaip mankštinti, bet moteriškės reabilitacijoje nustebusios kad pats gydytojas to nepasakė. Na bet aš jau kelios dienos iki reabilitacijos pradėjau mintį su ramentu pagalba netgi išėjau pasivaikščioti o praėjus dviem dienom po reabilitacijos atsistojau be ramentu ir net užlipau į penktą aukštą skausmo nejutau ar nekenkiu sau taip savivaliaudama? Man 36m

 89. 89

  Sveiki
  Susilauziau alkunkauli. Daktaras sako kad operuos tik po 10 dienu. Nepervelu..?

 90. 90

  Kristinai:

  Kada galima pradėti minti, turi pasakyti operavęs gydytojas, įvertinęs kontrolines rentgenogramas. Jeigu lūžis sugijęs, kaulinis rumbas stabilus, galima palaipsniui pradėti minti.

  Praėjo trys mėnesiai, jau pilnai minate, kojos neskauda, neatsirado tinimas, vadinasi galima daryti išvadą, kad kaulas sugijęs.

  Jeigu per anksti apkraunate dar nesugijusį lūžį, gali įvykti lūžgalių poslinkis su lydinčiomis įvairiomis komplikacijomis.

 91. 91

  Vytui:

  Operacijos būna atliekamos skubos tvarka arba planinės. Kartais negalima iš karto operuoti dėl per didelio audinių paburkimo, uždegimo ar kitų priežasčių.
  Matyt šis atvejis kaip tik toks.

 92. 92

  Sveiki. vasario 11 lūžo stipinkaulis ir blauzdikaulis, operuota. Lūžis stabilizuotas intramedulinėmis vinimis. Šiuo metu laukiu kol susiformuos kaulinis rumbas ir vizito pas traumatologą gegužės pradžioje. Jei viskas gerai, gegužę tikiuosi būti išsiųsta reabilitacijai. Kiek laiko trunka tokių traumų reabilitacija ir ar po jos išeini jau mindamas koją? Po kiek laiko galima tikėtis grįžti į įprastą gyvenimą?

 93. 93

  TLK apmokama reabilitacija užtruks ilgiausiai 24 d. Jos metu išmoksite, kaip saugiai pradėti minti ir didinti krūvį, pagerinsite sustingusių sąnarių judesius, pradėsite atgauti sunykusių kojos raumenų jėgą. Toliau reikės dirbti savarankiškai namuose.

  Po kiekvieno lūžio reikia maždaug pusmečio, kad vėl grįžtumėte į įprastą veiklą ir nejaustumėte lūžio pasekmių.

 94. 94

  Laba diena, gerbiama Rūta,
  Mamai (virš 70 m.) lūžo šlaunikaulio kaklelis. Lūžis negražus, kaip sakė operavęs gydytojas. Reabilitaciją rekomendavo neanksčiau 3 ar net 4 mėn. Dabar, praėjus mėnesiui, ji statoma ant sveikos kojos, daro pratimukus, daromas masažas. Noriu pasiteirauti Jūsų, ar to užteks iki tos reabilitacijos ir ar ji po tiek laiko bus tikslinga? Kodėl ją rekomenduoja taip vėlai ?
  Ačiū už atsakymą.

 95. 95

  Iš traumatologo pasakymo galima spręsti, kad lūžis sudėtingas, o tai reiškia, kad jo gijimas bus ilgesnis negu įprasta. Reabilitacija paprastai rekomenduojama, kai galimas ašinis lūžusios kojos apkrovimas. Reabilitacijos laikas bus patikslintas, atlikus kontrolines rentgenogramas ir įvertinus lūžio sugijimą.
  Kol kas užtenka paprastų pratimų. Masažo lūžusiai kojai daryti nerekomenduoju, kad nebūtų sukelta tromboembolinių komplikacijų.

 96. 96

  Sveiki, neseniai turejau 5 padikaulio lūžį, nuvykau pas gydytojo sudėjo i langete 5-6 savaitems. Jokio skausmo nejaučiu. Kada jau galiu tiketis grįžti į darbą jei dirbu parduotuveje stovima darbą?

 97. 97

  Man luzo apatinis blauzdikaulis mazdaug uz kiek laiko man turetu nuimti gimsa

 98. 98

  Laba diena, gerb. Gydytoja! Mano atvejis toks: po čiurnos traumos atskilo nedidelė išorinė čiurnos kauliuko dalis. Prieš tris dienas uždėjo gipsa. Jam sustingus pastebėjau, jog galiu laisvai judinti tiek pėdą, tiek pačią čiurną. Neskauda, tinimas buvo atslūgęs jau prieš dedant gipsą. Kaip suprantu – gipsas per laisvas? Deja, man didesnė problema – nuo besitabaluojančio gipso atsiradusios skausmingos nuospaudos po pačiu gipsu. Jos atsirado po 30 min straksėjimo su ramentais. Jei noriu, kad neskaudėtų, turiu visą laiką gulėti lovoj. Ar galima prašyti traumatologo, kad nuimtų gipsą ir pakeistų jį plastikiniu įtvaru ar kitom stabilizuojančiom priemonėm?

 99. 99

  Sveiki,

  Patyriau laivakaulio avulsinį lužį. Kojos padas įstatytas į langetę dviems savaitėms. Po dviejų parų jau bandau statyti padą ant grindų. Apskritai daugiausia judu su ramentais. Ar galėtumėte plačiau pakomentuoti reabilitacijos procesą?

 100. 100

  Laba diena,noriu paklaust ka reiktu daryt ir ko nereiktu daryt mokykloi per kuno kulturos pamoka susilauziau koja “sevikauly ir blauzdikauly.Buvo operacija viskas kaip ir tvarkoi ,bet noriu paklaust ko vertetu vengt ir ka daryt ,kad greiciau sugytu.