Po kaulo lūžio: kaip elgtis, kad greičiau pasveiktumėte

Kaulas yra specialus jungiamasis audinys, kuris nuolat atsinaujina: senas kaulas ardomas (vyksta kaulo rezorbcija), o jo vietoje statomas naujas kaulas (kaulo formavimasis). Tai natūrali organizmo būsena.

Sveikas kaulas yra stiprus ir paprastai nelūžta. Jei taip atsitiko, vadinasi, arba veikianti jėga buvo labai stipri (saugokitės kūjo), arba jūs sergate osteoporoze – kaulo susilpnėjimu.

Vaikystėje ir jaunystėje kaulo formavimasis vyksta greičiau nei irimas, todėl kaulas auga, tvirtėja, tankėja. Osteoblastai – ląstelės, gaminančios kaulą tuo metu aktyvesnės už osteoklastus – ląsteles, ardančias kaulą.

Jei kaulą ardančių ląstelių aktyvumas didesnis už kaulą gaminančių ląstelių aktyvumą, kaulas tampa silpnas, trapus ir greičiau lūžta.

Stipriausi kaulai yra 30-35 metų žmonių. Vėliau kaulų irimo greitis ima viršyti kaulo formavimosi greitį. Kaulų masė pradeda mažėti, kaulai tampa trapesni. Sparčiausiai kaulų masės netenka moterys po menopauzės, kai sumažėja moteriškų hormonų – estrogenų – lygis kraujyje.

Kaip sustiprinti kaulus, kaip pagreitinti jų gijimą po lūžio?

Viskas, kas padeda kaului sugyti, padeda sustiprinti ir sveikus kaulus.

Kalcis

Pagrindinis kaulo tvirtumo šaltinis – kalcis kartu su vitaminu D.

Kalcis yra pagrindinė sudedamoji kaulo dalis, kitaip tariant-plytos kaului statyti. Jis reikalingas ne tik stipriems kaulams bei dantims, bet taip pat darniai širdies veiklai bei normaliam kraujo spaudmui palaikyti. Gerai būtų kartu su kalciu vartoti vitaminą D, kuris padeda organizmui geriau įsisavinti kalcį. Taip pat vertingos ir kitos medžiagos, tokios kaip yra cinkas, magnis, kalis, fosforas, baltymai.

Fizinis aktyvumas

Fizinis aktyvumas, derinamas su pakankamu kalcio bei vitamino D kiekiu padeda išlaikyti sveikus ir stiprius kaulus. Fiziniai pratimai siejami ne tik su teigiamu poveikiu kaulų mineraliniam tankiui, bet yra būtini ir norint išlaikyti stiprius raumenis, kurie apsaugos jus nuo smūgių. Fiziniai pratimai veiksmingi, nes pagerina pusiausvyrą ir koordinaciją, todėl sumažina pakartotinių griuvimų ir kaulų lūžių pavojų.

Kaulams stiprinti reikia pastovaus fizinio aktyvumo. Nuolatinė 30-45 min. mankšta, atliekama bent 3 kartus per savaitę, būtų naudingiausia kaulų tvirtumui palaikyti.

Visai nebūtina pradėti profesionaliai treniruotis. Pakanka tiesiog daugiau judėti, atliekant jums įprastus, kasdieninius darbus: daugiau vaikščiokite pėsčiomis; lipkite laiptais, užuot kilę liftu; namuose tvarkykitės spartesniu tempu. Mankštintis galite net patogiai sėdėdami fotelyje ir žiūrėdami televizorių, jei tuo metu kojomis ritinėsite kamuolį.

Specialios priemonės gyjančiam kaului

Jei jau patyrėte lūžį, jums būtini specialūs mobilumą, sąnarių paslankumą, didinantys pratimai, taip pat raumenų stiprinimo pratimai, naudojant pasipriešinimą, tempimo pratimai. Juos kiekvienam individualiai turėtų parinkti jūsų reabilitologas. Jis išmokys jus sumažinti skausmą, saugiai ir savarankiškai judėti, lipti laiptais, padės greičiau grįžti į aktyvų, pilnavertį gyvenimą.

Gydymo kursą turi sudaryti gydytojas – reabilitologas, fizinių pratimų eigą prižiūrėti – kineziterapeutas.

Ar maistas turi įtakos gijimui?

Sveikam žmogui reikalingas subalansuotas maistas, turintis pakankamai vitaminų, mineralų, skaidulų ir baltymų. Patyrus lūžį, ypač svarbūs jūsų racione tampa produktai, turintys daug kalcio bei pakankamai vitamino D.

Kalcio, pagrindinės kaulų statybos medžiagos, turi dauguma produktų, tačiau jo pasisavinimas organizme yra labai skirtingas. Geriausiai kalcis pasisavinamas iš pieno produktų- lieso pieno, jogurto, sūrio. Vertinga valgyti žuvį su minkštais kaulais (aliejuje konservuotas sardines, aliejuje konservuotą lašišą). Kalciu turtingos ir tamsiai žalios lapinėse daržovės – brokoliai, špinatai. Naudingi yra ir migdolai, žemės riešutai, soja, grūdinės, ankštinės kultūros, apelsinų sultys.

Ar padeda maisto papildai?

Per dieną vidutiniškai reikėtų suvartoti apie 1000 mg kalcio. Patyrus kaulo lūžį, kalcio poreikis išauga iki 1200 -1500 mg per dieną.

Pats organizmas kalcio negamina, todėl jį reikia gauti su maistu, gėrimais ir papildais.

Visas medžiagas geriausia gauti natūraliai, kartu su kasdieniniu maistu.

Jeigu jūsų maistas nėra visavertis, rekomenduojama papildomai naudoti maisto papildus, tačiau kai kurie specialistai mano, kad tokius sintetinius maisto papildus organizmas pasisavina daug blogiau, nei gaunamus su kasdieniniu, natūraliu maistu.

Taigi, geriau taip sureguliuoti savo mitybą, kad papildų nereikėtų, tačiau jei tai neįmanoma – jie padės pasveikti greičiau ir pilniau.

Venkite alkoholio, nikotino, šokolado, juodos kavos, nes visi šie produktai silpnina kaulus ir didina osteoporozės išsivystymo riziką. Alkoholis dažnai lemia prastą mitybą, mažą fizinį aktyvumą, traumas, o visa tai skatina kaulų retėjimą.

P.S.
Atminkite, žmogaus organizmas yra sudėtinga sistema. Šis straipsnis yra patariamojo pobūdžio, prieš pradedant gydytis patariame pasikonsultuoti su fizinės reabilitacijos gydytoju. Tik fizinės reabilitacijos gydytojas į jūsų organizmą pažvelgs kompleksiškai ir patars dėl vienokių ar kitokių priemonių, stiprinančių kaulus ir padedančių greičiau ir pilniau išgyti.

Savarankiškas gydymasis, netinkamos kvalifikacijos ar netinkamos srities gydytojai gali tik dar labiau pabloginti situaciją.

Comments

 1. 1

  Sveiki, Skylo pedos kaulas, kiek laiko kazin gyja? ir ka padaryti kad greiciau isgytu? po kiek laiko galima pradeti vaikscioti be langetes?

 2. 2

  Apie tai, ką daryti, kad greičiau pasveiktumėte, yra visas šis straipsnis. Atidžiai perskaitykite ir juo vadovaukitės.

  Kaulų gijimas vidutiniškai užtrunka apie mėnesį. Longetę galima nuimti, kai kaulas pilnai sugyja.

 3. 3

  Laba diena. Dėl sūnaus 5 padikaulio lūžio esu jums rašiusi rugpjūčio 29d. Tą dieną jam nuėmė langetę, kurioje koja išbuvo 8sav. Dabar nuo langetės nuėmimo praėjo daugiau nei 2 mėnesiai. Per tą laiką specialistas jam reguliariai pravedinėjo makštas, masažavo, atliko vandens procedūras. Kai sūnus vaikšto, tai neskauda nieko, bet kai bėga, tai jo žodžiais sakant “skauda achilą ir čiurną”. Dėl šių skausmų negali pradėt normaliai sportuot. Kodėl po tiek laiko reabilitacijos jam vis dar skauda ? Gal reikėtų vėl kreiptis pas gydytoją ir padaryt nuotrauką? O gal problema jau yra kitur – čiurnoje, achilo sausgyslėje ? Patarkit. Ačiū

 4. 4

  Kadangi lūžio gijimas vyko lėčiau nė įprasta, atsistatymas taip pat gali užtrukti.

  Po reabilitacijos kurso atsistatė eisena, dingo skausmas. Intensyviam sportui pėda dar nepakankamai paruošta, krūviai akivaidžiai per dideli.

  Pabandykite sumažinti krūvius. Skausmas turėtų sumažėti. Paskui didinkite apkrovimą labai palengva. Po lūžių, raiščių pyšimų ir panašių problemų į profesionalų sportą pilnu pajėgumu sugrįžtama maždaug po pusmečio.

 5. 5

  Labadiena. buvau susilauziusi penkta padikauli. gipse isbuvau tris menesius. dabar jau esu be gipso ir kai minu peda skauda luzio vieta. slubuoju. norejau paklausti ar toks skausmas normalu, nes negaliu normaliai vaikscioti. ir jei taip, tai per kiek laiko gali praeiti skausmai?

 6. 6

  Gijimas buvo lėtesnis nė įprasta, ilga imobilizacija, todėl ir atsistatymas sunkesnis ir ilgiau trunkantis.

  Skausmas gali būti juntamas, bet jis neturi būti stiprus. Speciali mankšta ir kitos reabilitacijos priemonės pagreitina ir palengvina atsistatymą.

 7. 7

  sveiki, Rūta. Man prieš keletą dienų lūžo, jei neklystu, kulkšknis išorinė tai vadinasi :-) Dabar koja gipse. Natūralu, kad noriu kuo greitesnio išgijimo. Ar galėtumėt parekomenduoti, ką vertėtų gerti, galbūt kažkokius maisto papildus vartoti, kas galėtų greitinti, stimuliuoti kaulo suaugimą, gijimą? Vienas daktras rekomendavo kalcį su vitaminu, kitas siūlo to nevartot (esą gali stimuliuot akmenų susidaryma ar pan.), bet vartot kaulažolę – bet šios žolelės, tinkamos arbatai ar užpilams, nerandame vaistinėse.

 8. 8

  Organizmas geriausia kalcį pasisavina iš maisto.

  Kadangi kalcio poreikis kaulo gijimo metu išauga, papildomai reiktų vartoti kalcį su vitaminu D. Terapinės dozės akmenų formavimosi nepaskatins.

  Kaulažolė dažniausiai naudojama tepalų pavidalu. Jos naudojimą apibūdinčiau taip: nepakenks.

 9. 9

  sveiki.atlikta operacija abieju kulksneliu osteosinteze plokstele ir sraigtais.po operacijos praejo 6 dienos.gulint sake nuimt itvara,bet tada skauda.ar pakenkciau jei as jo nenuiminesiu?ir mankstos po 6 d po operacijos ne per anksti?,nes labai bijau,kad nepersistengciau.aciu.

 10. 10

  Jei jaučiate skausmą ir diskomfortą, įtvaro galite nenusiimti.

  Mankšta ne per ankstyva, tik ji turi būti tausojanti, be krūvio. Pradžioje užtenka ir kojų pirštus pajudinti. Pratimus turėtų parodyti kineziterapeutas.

 11. 11

  Laba diena, gerb. Gydytoja,
  Prieš 4 mėnesius autoįvykio metu susitrenkiau plaštaką. Labiausiai nukentėjo nykštis, smilius ir mažasis pirštelis bei riešas. Rentgeno nuotrauka lūžių neparodė, tačiau ranką įdėjo į langetę, kurią nešiojau 3 savaites. Po to, keletą savaičių ranka buvo įtvare. Skausmai truputį sumažėjo, reabilitacijos metu gydžiausi magneto bei lazerio terapija, masažu ir pratimais. Po masažų padėtis pablogėjo, labiau įsiskaudėjo nykščio sanariai, ranka patino. Be to , nykščio negaliu be skausmo prilenkti prie mažojo pirštelio net ir po mankštos. Kadangi delno gijimas užsitęsė, buvo atlikta kompiuterinė tomografija, kuri parodė, kad lūžo laivakaulio distolinis galas ir atsirado 4mm x 1,5mm skeveldra. Šį tyrimą atliko po 4 mėn. nuo įvykio. Gydytojas vėl pasiūlė imobilizuoti ranką 4 – 6 savaitėm ir perspėjo , kad gali sustingti sąnarys. Noriu paklausti ar man būtinai reikia laikyti ranką įtvare, nes manau , kad per 4 mėn. kaulai jau sugijo, nors delną ir riešą vis dar skaudena. Skausmas nuo riešo pereina į dilbį, jis būna pulsuojantis ir aštrus net ir ramybės būvyje, skauda nepastoviai, o tik atliekant tam tikrus judesius. Daug dirbu su kompiuteriu. Ar trauma neatsilieps delno ir riešo judesių kokybei ateityje? Koks statistinis tokių traumų gydymo laikotarpis? Man 52 m. Dėkoju .

 12. 12

  Laba diena,
  Vyrui dešiniojo riešo trauma su intrasąnariniu lūžiu. Dislokacija buvo nedidelė apie 2 mm, nuspręsta gydyti konservatyviai. 4 sav gipse, bet po gipso nuėmimo situacija pablogėjo – paryškėjo dislokacija, atlikti tyrimai. Traumatologas rekomenduoja operuotis, bet sako, ad galima dar bandyti ir konservatyviai (supratau, kad imobilizacija). Kadangi paliko spręsti mums, tai esu šiek tiek pasimetusi…Ar paryškėjus riešo kaulų dislokacijai galima dar laukti? Kiek ilgai?
  Ačiū už atsakymą

 13. 13

  Vidai:

  Kaip suprantu kompiuterinės tomografijos metu pastebėtas lūžis buvo nesugijęs, todėl pasiūlyta pratęsti imobilizaciją. Pilnaverčiam kaulo gijimui reikalinga ramybė.

  Lūžis vidutiniškai gyja 4-8 savaites. Priklausomai nuo individualių savybių ir lūžio sudėtingumo, tas laikas gali sutrumpėti ar prailgėti.

  Sustingimo nereikia bijoti. Bet kuri imobilizacija sąlygoja sąnario sustingimą. Po specialių ir reguliarių mankštų jo funkcija atsistato. Tam taip pat reikia laiko – kartais net ir pusmečio kantraus darbo.

  Giedrei:

  Jeigu imobilizacijos metu nesugijo 2mm dislokacija, tai jai padidėjus tikimybė taisyklingai sugyti kaului dar mažesnė.
  Lūžis intrasąnarinis, todėl turi būti atstatytas kuo tiksliau, kad ateityje nebūtų jaučiamos pasekmės.

  Jūsų ortopedui geriau matyti, kokia reali situacija, kokio dydžio dislokacija. Be to, bet kada galite pasikonsultuoti su kitu ortopedu ir išklausyti antrą nuomonę. Bus lengviau priimti sprendimą.

 14. 14

  Laba diena,
  Mano dukrai 10 m. prieš 6 savaites šokių pamokos metu mums lūžo padikaulis. Turėjome langetę 6 savaites.
  Dabar jau 4 dieną lankome mankštą. Mergina kuri mus mankština sako, kad ji jau turi normaliai vaikščioti. Tačiau jai minant koją labai skauda kulnį. Ar tai normalu ?

 15. 15

  Po 6 savaičių imobilizacijos taip gali būti. Keturios dienos per mažas laiko tarpas normaliai kojos funkcijai atsistatyti.

  Kantriai tęskite mankštą.

 16. 16

  Laba diena, gal galėtumėte paaiškinti terminą “trijų rankos pirštų visų falangų trūkumas” ir kokia medicininė reabilitacija čia galima. Iš anksto labai dėkoju už atsakymą.
  Geros dienos.
  Pagarbiai,
  SN

 17. 17

  Jūsų paminėtas terminas reiškia, kad nėra trijų rankos pirštų. Patikrinkite, ar teisingai parašėte visus žodžius. Gal tai ne trūkumas, o trūkimas?

 18. 18

  Laba diena.Norečiau paklausti: po metų iš šlaunikaulio pašalino 16varžtu ir plokštele. Po operacijos praejus dienai paleido namo ir sake viskas gerai. Tačiau namie jau savaite, o koja visa melina ir ištinus. Ar tai normalu ar koks uždegimas.

 19. 19

  Sveiki,

  Spalio 19 luzo isorine kulksnis. Iki lapkricio pirmos buvau su gipsu, po to padare nuotrauka gydytojai dave taip vadinama plastmasini bata. Su juo teko prabuti 4 savaites. Pries keleta dienu nuvykau i ligonine, kur buvo padaryta kita nuotrauka ir gydytojas liepe mesti ramentus ir vaikscioti. Nors luzis vis dar siek tiek matosi, jie pasake, jog jokiu reabilitaciju, nieko nereikia, tiesiog pradet vaiksciot ir po truputi koja mankstinti. Na taip ir darau, slubuoju, bet labai baisu, nors skausmas ir nera toks didelis. Vis dar matosi melynes ir viena ant pado, nors niekada nemaciau ar girdejau, kad kazkam taip butu buve. Aisku, manau, kad as ne pirma, tiesiog idomu ar tai normalu po tiek laiko, ar man tikrai jau galima vaikscioti(vaikstau nedaug, tiktai darbe vos vos ir namie) ir ar tikrai nereikia tos fizio terapijos. Dar vienas klausimas butu ar gyjimui nekenkia karstas vanduo? Vonioje koja atsipalaiduoja, ja visa laika pamasazuoju, taciau paskui lyg ir jauciasi skausmas ir velgi darosi neramu :)
  Kas del vitaminu, kiekviena ryta suvalgau po sauksta sezamo ir linu seklu, o pieno produktu ir siaip valgau daug, taciau girdejau, kad per daug kalcio irgi organizmui negerai?
  Didelis dekui uz atsakymus.

 20. 20

  Dariui:

  Nematant kojos, sunku vertinti. Gali būti kojos venų uždegimas. Gali būti pooperacinis patinimas, jei koja per ilgai būna nuleista arba per daug apkraunama.

  Pasirodykite šeimos gydytojui.

  Adai:

  Jūsų ortopedas neteisus – po lūžio būtinai reikalinga reabilitacija. Negalima iš karto imti ir apkrauti kojos – ją reikia paruošti.

  Kaip tai padaryti turi parodyti specialistas. Kreipkitės į šeimos gydytoją, kuris nukreips pas reabilitologą.

  Vanduo nekenkia. Pabandykite šiek tiek sumažinti vandens temperatūrą.

  Maitinatės teisingai. Lūžio gijimui reikia daugiau kalcio, negu įprasta, todėl vien iš maisto, nevartodama papildų, neperdozuosite.

 21. 21

  norėčiau paklausti tokio dalyko: prieš trejus metus susilaužiau pirštą. daktarai man pasakė, kad čia tik patempimas ir nėra ko jaudintis o dabar pirštas be galo kreivas. Ar įmanoma jį ištiesinti?

 22. 22

  Laba diena

  lenkiant rankas su draugu man luzo zastikaulis po paros buvo padaryta operacija ir ideta plokstele.Norejau paklaust kas kiek laiko reikia perrisinet ranka ir praplaut zaizda?taipogi man yra pazeistas nervas ir negaliu pakelt riesio ir pirstu galiu juos tik sulenkt ,kiek laiko truks kol ranka visiskai atsistatys ir kokia galimybe kad as nebevaldysiu pilnai pirstu?

 23. 23

  Giedrei:

  Chirurginiu būdu dažnai galima pakoreguoti.
  Kreipkitės į chirurgą, kad įvertintų, kokios struktūros sąlygoja piršto kreivumą.

  Reikia įvertinti ir tai, kad kiekviena operacija taip pat sukelia randėjimą ir kontraktūrų riziką.

  Ryčiui:

  Jei žaizda gyja įprastai, plovimų nereikia, rišti užtenka pora kartų per savaitę.

  Rankos funkcijai atstatyti būtina reabilitacija – mankštos, nervo elektrostimuliacija ir kitos procedūros.

  Kiek laiko truks atsistatymas priklauso nuo nervo pažeidimo lygio ir sunkumo, apie tai turėjo informuoti operavęs chirurgas. Bet kokiu atveju reikės daug darbo ir kantrybės.

 24. 24

  Sveiki,
  Man luzo desnes rankos ketvirtas pirstas,noreciau paklausti kiek laiko turetu gyti.Man 13 metu.

 25. 25

  Daug kas priklauso nuo lūžio pobūdžio ir sudėtingumo. Vidutiniškai turėtų sugyti per 4-6 savaites.

 26. 26

  Noriu paklausti.
  Pries menesi man buvo atlikta desines kojos Hallus Valgus operacija.Operacijos metu dar buvo atliktas pjuvis vidineje blauzdos puseje kaip gydytojas sake del to, kad achilo sausigisle tempia pedos pirstus. Na kazkas panasaus gal ne viska supratau ka gydytojas man aiskino.
  Bet dabar yra problema. Toji kojos puse, kur yra atlikta Hallus Valgus oreracija jokiu komplikaciju nera pjuvis uzgijo didiji pirsta judinu pilnai. Taciau priesingoje kojos puseje (isorineje) prie pedos sanario patine ir tynimas atrodo tarytum butu skyscio viduje ir nuolatos dilgcioja tarytum kas badytu adatelemis. Ta vieta labai jautri. Kai masazuoju blauzda, kur yra pjuvis tai jauciu kaip impulsas nueina iki pedos ir dilgcioja. Kodel taip yra ar tai tik laikina, ar kas nors rimciau. Seimos daktare sake turi praeiti.
  Dabar jau vaikstau su spec batu. Kada galiu pradeti vaikscioti be jo . y.pilnai minti operuota koja.

 27. 27

  Minėti simptomai gali būti jaučiami po operacijos. Sprendžiant iš apibūdinimo juos gali sukelti nervo sudirginimas ir uždegimas.

  Kada galima minti turi atsakyti ortopedas – viskas priklauso nuo naudotos operacijos technikos ir pobūdžio. Paprastai rekomenduojama apie mėnesį neminti pilnu krūviu.

 28. 28

  Sveiki, dėkoju Jums už išsamius patarimus. Man gegužės mėn. buvo operuota dešinė koja po abiejų kulkšnių ir užpakalinio blauzdikaulio krašto lūžių, rugpjūčio mėn. išėmė ilgąjį varžtą, kiti (9)dar yra, sakė ims pavasarį. Prieš 3 d. pradėjo mausti koją – ar galėjo pakenkti lankymasis mineralinio vandens baseine su povandeniniu masažu, o gal su lengvu skausmu retkarčiais jau reikia apsiprasti. Dėkoju.

 29. 29

  Vandens procedūra pakenkti neturėjo.

  Po lūžių dažnai lieka pasekmių. Ilgainiui gali pradėti vystytis potrauminė artrozė.

  Skausmas gali būti jaučiamas po didesnio fizinio krūvio, pažeista vieta gali reaguoti į oro permainas.

 30. 30

  Laba diena,

  Prieš savaitę lūžo 5 pėdos kaulas, savaitę atvaikščiojau nejausdmama ypatingų nepatogumų, tik prasidėjus maudimui nuėjau pas traumatologą, kuris rentgeno nuotraukoje pamatė lūžį. Dabar esu su plastmasine langete, koją minu, traumatologas neminėjo, kad galiu neminti. Galbūt neišgirdau ar nepasakė? gyvenu ir toliau visavertį gyvenimą-vairuoju, dirbu, vaikštau. ar nepakenksiu kaulo gijimui?

 31. 31

  Teisingam ir savalaikiam kaulo gijimui reikia ramybės. Jei dar nesugijęs kaulas apkraunamas, gali įvykti lūžgalių poslinkis ir kitokios komplikacijos.

  Galite ir toliau gyventi visavertį gyvenimą, tik neapkraukite lūžio vietos.

 32. 32

  Laba diena norejau pasiteirauti, ar priklauso reabilitacija su pilnu islaikymu, luzo slaunikaulis paciame virsuje, dare operacija osteosinteze, esu pensininke, seimos gydytoja pasake, kad proceduros nemokamos, o uz apgyvendinima ir maitinima turiu susimoketi pati, ar tai tiesa? koie yra tokiu trumu reabilitacijos centrai? ir kur?

 33. 33

  Laba vakara, gydytoja. Man 11-18d luzo isorine kulksnis. Su gipsu jau beveik 8 sav. Chirurgas ciupinejo koja, liepe prie jo atsistot ant jos ir man neskaudejo, bet rentgenas parode kad kaulas dar nesugijes ir letai gyja. Chirurgas pasake, kad laikas kreiptis i traumatologa, 21d eisiu pas ji. Norejau paklausti, ar man negresia operacija, varztai ir pan? Kiek dar laiko man reikes su gipsu vaiksciot? Poslinkiu kaip ir nera, tinimas nestiprus. Nuo 5sav pradejau truputi minti gipsa.. Ar bus paskirta reabilitacija? Ir per kiek laiko issimaikstina koja siaip? Mokslai po truputi spaudzia.. Aciu labai uz pagalba.

 34. 34

  Ir dar vienas klausimas, Ar gipsa nuima tik tada kai rentgene pilnai nesimato luzio? Ar kaip…? Dekoju..

 35. 35

  Onutei:

  Po šlaunikaulio lūžio priklauso stacionarinė reabilitacija, kurią pilnai apmoka ligonių kasos.

  Reabilitacijai galite vykti į bet kurį reabilitacijos centrą, turintį traumatologijos profilį.

  Visą informaciją rasite valstybinių ligonių kasų tinklalapyje http://www.vlk.lt/vlk/lt/

 36. 36

  Aleksandrai:

  Dėl operacijos gali atsakyti tik traumatologas, apžiūrėjęs koją ir rentgeno nuotraukas.

  Kartais gijimas užtrunka ilgiau. Imobilizacija tęsiama iki pilno kaulo sugijimo, kuris matosi rentgeno nuotraukoje.

  Reabilitacija bus reikalinga. Kadangi užsitęsė kaulo gijimas ir imobilizacija, atsistatymas taip pat gali užtrukti.

  Lūžiui sugijus kreipkitės į reabilitacijos gydytoją, jis paskirs procedūras poliklinikoje.

 37. 37

  2012-12-31 sulauziau ciurna reikejo operot,bet del tinimo atidejo 10 dienom.sausio 7 susirgau plauciu uzdegymu.operot negalyma,tai po luzi su gipsu iki operacijos praes 4 savaites.tai gal luziai ir suags,ar reikes vel lauzt.

 38. 38

  Manau, kad traumatologas pakartos rentgeno tyrimą ir pagal jo rezultatus pasirinks tinkamiausią gydymo taktiką.

 39. 39

  Laba diena. Rašau jums jau 3 kartą. Liepos mėn. sūnui lūžo 5 padikaulis. Langetėje išbuvo 8sav. Ją nuėmė rugpjūčio 29d. Prasidėjo reabilitacija – mankšta, vandens procedūros ir t.t. Lapkričio mėn. jam vis dar skaudėjo čiurną, achilą. Buvome nuvykę į Kauno klinikas konsultacijai pas aukšto lygio sporto traumų specialistą, kurio kompetencija net nedrįstu abejoti. Padarė nuotrauką ir pasakė, kad kaulas yra visiškai sugijęs ir jokios, net menkiausios žymės, kad buvo lūžęs, nelikę. Patarė pradėti sportuoti intensyviau, netgi intensyviai bet su pagamintais specialiais padukais. Viską taip ir darėme. Nešiojo padukus, bet nusipirko naujus sportinius batelius ir tie padukai į juos nebetilpo. Sūnus pasiteiravo reabilitologės, ką daryti. Ji pasakė, kad bandytų be padukų. Sūnus apie savaitę laiko sportavo be specialių padukų ir varžybų metu tiesiog be jokio kontakto, tiesiog paprastai legvai bėgant pajuto skausmą toje pačioje pėdoje. Nuvažiavom į priėmimą ir padarius nuotrauką paaiškėjo, kad lūžo tas pats 5 padikaulis per tą pačią vietą. Kaip tai galėjo įvykti ? Kodėl ? Ar todėl, kad tuo metu nebuvo įsidėjęs paduko ? Ir ar dabar galima jam eiti pas reabilitologą ir daryti atitinkamus pratimus, kad visiškai nenusilptų raumenys ?

 40. 40

  Tinkama sportinė avalynė viena svarbiausių traumų prevencijos priemonių. Jei reikia naudoti padukus, tai perkant avalynę reikia matuotis su jais.

  Iš ankstesnių laiškų susidariau nuomonę, kad skausmo (o taip pat ir traumų) priežastimi gali būti sutrikusi pėdos skliauto padėtis, dėl ko gaunamos per didelės apkrovos.

  Patariu dar kartą apsilankyti pas prof. R.Gudą ar D.Barkauską ir išsiaiškinti, kodėl čia silpna vieta, kaip toliau elgtis, kad trauma nesikartotų.

  Raumenų būklę palaikyti galima kai kuriais pratimais, elektrostimuliacija. Viską atlikti reikia specialistų priežiūroje, kad nebūtų pakenkta lūžio gijimui.

 41. 41

  Laba diena,prieš dvi savaites turejau stipinkaulio lūžį su poslinkiu,atsačius kaulą, skausmas nemažėjo,po savaitės darė kontrolinę nuotrauką,pasakė, kad reikia operuoti. Dabar įdėta plokštelė, rankos tinimas mažėja, dar laikosi temperatūra. Tačiau ranka nemobilizuota ir kiekvienas rankos judesys labai skausmingas.Nerandu padėties, kaip ją laikyti. Nykštys nejautrus. Vartoju daug nuskausminamų vaistų. Ar tokiu atveju reikalinga langetė?

 42. 42

  Ar būtina imobilizacija, sprendžia operavęs traumatologas. Jei jaučiate stiprų skausmą, pasitarkite su juo dėl rankos įtvaro.

  Kad tinimas mažėtų, stenkitės ilgai nelaikyti nuleistos rankos, dažnai pakumščiuokite pirštus.

 43. 43

  Laba diena, prieš pusantro mėnesio mano dukrai 12 metų ( 12. 07) lužo blauzdikaulis, gipsas pusinis aukščiau kelio, tačiau nakti dažnai užtirpsta koja reikia pasikelti ir pavaikščioti. Užtirpsta kulnas. Norėčiau sužinoti ar tai normalu.Ačiū už atsakymą.

 44. 44

  Taip gali būti. Jei pakeitus padėtį simptomai praeina, nerimauti nereikia. Gulint reikia dažniau pakeisti kojos padėtį, pajudinti pirštus.

 45. 45

  Ačiū už atsakymą. Nuraminote.:-)

 46. 46

  Skaiciau komentarus ir atsakymus i juos.aciu Rutai Gustaitytei uz jos kantrybe:).turiu ir as klausima.mano diagnoze:des.ciurnos abieju kulksniu luziai su poslinkiu, des.sokikaulio panirimas.operacija buvo atlikta ,kurios metu buvo viskas sutvirtinta “metalais”:)sakykite, po kiek laiko bus isimamos ” metalines konstrukcijos”, o gal bus paliekama visam laikui?

 47. 47

  Metalinės konstrukcijos paprastai šalinamos praėjus pusmečiui ar metams.

  Kai kuriais individualiais atvejais jos paliekamos ( priklausomai nuo traumos sudėtingumo, paciento amžiaus, aktyvumo ir panašiai).

 48. 48

  lapkricio 27d.ant kaires pedos uzkrito sunki medine palete.skausmas buvo stiprus dar 2d.slubuodama dirbau.30d traumat.sk.persviete sake luziu nera.patare daryti vandens voneles su druska tepti hepageliu.po kokiu 4 savaiciu peda nebepakente silto vandens.sausio 10d.persviete sako luze ties 3-4pirstu paskyre echoskopija gavau atsakyma mortono neurinoma.pedos negaliu palankstyti o po tais pirstais kazkas labai skausmingas.einu ant kulno(taip ejau visa ta laika)labai prasau patarti ka tureciau daryti ir kodel taip atsitiko.

 49. 49

  Laba diena. Man prieš metus buvo delnakaulis lūžęs, bet negydžiau, tai ilgai labai gijo. Darėm nuotrauką tai daktarai sakė, kad viskas užgijo ir dabar aplink kaulą kažkoks audinys apaugęs, nes kai buvo lūžęs, aš toliau treniravausi, daužiau bokso kriaušę, tai dėlto kažkaip ten kaulas apaugo. Tai dabar negaliu pilnai piršto sulenkt smiliaus, kai bandau pilnai sulenkt tai skauda, na negaliu pilnai kumščio sugniaužt, nes tas smilius lieka išlindęs truputį. Tai čia dar pagydoma kažkaip ? Nes kaulas tai pilnai sugijęs tikrai sako. Kad ir kiek kartų ėjau pas daktarus sako po mėnesio praeis taip ir nepraėjo, nors ir jau tada nebesitreniravau.

 50. 50

  Rūtai:

  Diagnozuota Mortono neuroma, ją reikia gydyti.
  Pradžioje paprastai bandomi konservatyvūs gydymo metodai, fizioterapinės priemonės. Jeigu jie būna nepakankamai veiksmingi gali būti taikomas operacinis gydymas.

  Priežastis turbūt įtakojo anatomija, o prisidėjus traumai ir nuolatiniam dirginimui simptomai išryškėjo.

  Dėl gydymo kreipkitės į traumatologą. Jis paaiškins, kokius ortopedinius įdėklus naudoti avalynėje, kad sumažintumėte spaudimą skausmo vietoje.

 51. 51

  Laba diena. Griudamas patyriau kelio trauma. Po menesio padare kelio sanario magnetini rezonansa. Girneles sanario pavirsiaus medialineje ir, maziau, lateralineje dalyje bei slaunikaulio medialinio krumplio atraminio pavirsiaus priekineje dalyje ir pateliarineje vagoje kremzle nevienodo storio, netolygiai padidinto SI,- II laipsnio chondromaliacijos pozymiai.Medialiniam ir lateraliniam meniske- nezymus cistines degeneracijos pozymiai, plysimu nera. Sanaryje saikingas skyscio kiekis. T.poplitea senas plysimas.
  Ar tai labai pavojinga, neisgydoma, kaip suprasti: kremzle nevienodo storio, menisku degeneracijos pozymiai, T.poplitea senas plysimas. Ka visa tai reiskia? Kaip gydyti? Nes keli skaudena. Mazai judu, nes darbas sedimas. Man 32 metai. Aciu uz atsakymus.

 52. 52

  Laba diena.Man 2012 12 31 diagnozuotas deš.šeivikaulio lūžis su poslinkiu bei deš.blauzdikaulio užp.krašto lūžis.Jau 29 dienas esu su ortopediniu įtvaru. 10 sav. negalėsiu minti operuota koja.Ar man priklausytų reabilitacija sanatorijoje? Kiek laiko praeis, kol galėsiu savarankiškai vaikščioti? Ar įtakoja pradėjimą pilnai vaikščioti antsvoris? Kiek laiko turi praeiti, kad galėčiau vaikščioti į soliariumą (yra plokštelė ir du varžtai)? Ar reikėtų gerti kokius papildus, naudoti tepalus? Ką daryti, kad randas po operacijos liktų kuo mažiau pastebimas? Ačiū!

 53. 53

  Mantui:

  Kaului gyti nebuvo sudarytos tinkamos salygos, įvyko komplikacijos.

  Susidariusią kontraktūrą turite kasdien mankštinti. Tai šiek tiek padės ištempti sustingusius, surandėjusius audinius.

  Jeigu pilnai neatsistatys, kreipkitės į traumatologus dėl kitų gydymo galimybių.

  Vytautui:

  Tai reiškia, kad kremzlės suminkštėję, kai kur susidėvėję, todėl nevienodas storis.

  Kremzlė yra sąnario amortizatorius, todėl jai susidėvėjus jaučiamas skausmas bei kyla kitos problemos.

  Kremzlė pati savaime neatsinaujina. Pagrindinės priemonės ją išsaugoti yra nuolatinis judėjimas, raumenų aplink kelio sąnarį stiprinimas.

  Yra medikamentų, padedančių išsaugoti dar sveiką kremzlę (geriamų bei leidžiamų į kelio sąnarį). Dėl jų parinkimo bei tikslingumo šiuo atveju pasitarkite su gydančiu ortopedu traumatologu.

  Linai:

  Viskas priklauso nuo užrašyto ligos kodo ir nuo tikslios lūžio vietos. Po ilgųjų kaulų lūžių paprastai priklauso sanatorinis gydymas.

  Po ilgos imobilizacijos atsistatymo laikotarpis taip pat užtrunka. Tikslaus termino nėra – daug kas priklauso ir nuo įdėtų pastangų, kantrybės. Antsvoris apsunkina judėjimą, sukelia papildomą krūvį sąnariams bei lūžio vietai, dėl ko ilgiau galite jausti skausmą.

  Apie medikamentus klauskite savo gydytojo.

 54. 54

  Sveiki,
  Prieš 5 men. patyriau lateralinės kulkšnies lūžimą ties jungtim su blauzdikauliu. Gipse prabuvau 6 sav. Po to 3 men fizioterapija, ultrogarsas, elektriniai impulsai, kaitinimai….visos reikiamos proceduros.
  Bet vaiksčiojant skauda, bėgti visai negaliu…
  Po 5 men. padaryto magnetinio rezonanso išvada: lūžimas sugijęs su nežymia dislokacija. Išlieka kaulų čiulpų edema laterinėje kulkšnyje ir blauzdikaulyje. Netolygus lig tibiofibularis ant – pakitimai po dalinio plyšimo. Tarpas tarp šokikaulio ir lateralinės kulkšnies nepadidėjęs. Sausgyslės napakitusios. skystis sąnario ertmėje.
  Išvada: išlieka kaulų čiulpų edema.

  Klausimas: ką reikėtų daryti, kad koja galėtu normaliai fukcionuot? Ar padarius rezonansa ankstesnėj stadijoj galima buvo skirti tinkamesni gydymą?

  Ačiu:)

 55. 55

  Gydymas teisingas. Skausmas gali būti susijęs su išliekančiu uždegimu.

  Tęskite mankštą, krūvius didinkite palaipsniui.
  Su gydytoju ortopedu ar šeimos gydytoju pasitarkite dėl medikamentinio priešuždegiminio gydymo tikslingumo.

 56. 56

  Sveiki, mano dukrai luzo blauzdikaulis, su gipsu isbuvome du menesius, dabar gydytojas zada nuimti gipsa ir deti itvara. Noreciau suzinoti ar man uz itvara reikes moketi ir kokia galetu buti jo kaina. Nenoreciau permoketi.:-) Aciu uz atsakyma.

 57. 57

  Apie ortopedijos priemonių kompensavimą galite sužinoti Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos internetinėje svetainėje.

 58. 58

  Laba diena,
  Gruodžio 8d. dėl stipraus smūgio, lūžo kairės pėdos išoriniai trys kauliukai ties pėdos viduriu. Po 6-ių savaičių, atlikus rentgeno nuotr.,1-asis kauliukas nesimatė net kur įskilęs (skaičiuojant nuo išorės), 2-ojo matėsi nesugijimo požymių, o 3-iojo- apie pusę nebaigusio gyti. Taip pakomentavęs gydytojas traumatologas liepė langetėje palaikyti dar dvi savaites, pačiai nusiimti, bandyti vis stipriau minti, daryti druskos voneles, tepti Factum gel ar kt.ir taip mokytis vaikščioti dar dvi savaites. Kreipiausi į šeimos gydytoją, nuėmėm įtvarą ir liepė viską taip daryti, kaip parašęs gyd. traumatologas. Kadangi pėda sunkiai pajudinama, patinus, bandant minti skauda visur, taip pat ir lūžio vietoj, ir ne tik pėdą -visą koją, atsistoti be abiejų lazdų neįmanoma. Viską suprantu, kad tiek mobiliai išbuvusi, turi atsigauti, traumatologu pasitikiu, bet yra nerimo . Taigi noriu paklausti, ar tikrai per tas dvi savaites galėjo pabaigti sugyti 3-iasis kauliukas, ar galiu nesibaimindama pamažu pratintis minti ta pėda ir kiek maždaug laiko tas gijimas turėtų trukti.(Dėl gripo epid. ir slidžių takų, pataria geriau namuose savimi pasirūpinti). Laukiu padrąsinimo. Ačiū

 59. 59

  Ar kaulas tikrai sugijo, galima įsitikinti tik atlikus rentgenogramą.

  Iš karto stipriai neapkraukite pėdos, naudokitės ramentais ar lazdelėmis. Krūvį didinkite palaipsniui. Mankštinkite pėdą, čiurną, stiprinkite blauzdos raumenis – paruoškite koją krūviui.

  Kantriai mankštinkitės, vykdykite kitus gydytojų nurodymus. Ilgainiui skausmas ir tinimas pradės mažėti.

 60. 60

  Laba diena,
  perskaičiau visą straipsnį, tačiau neradau dominančių atsakymų. Praėjo daugiau kaip 3 mėn po po blauzdikaulio lūžio. Koja sutvirtinta Ilizarovo aparatu. Gydantis gydytojas dabar sako, kad reikia daryti operaciją – imti kaulą iš klubo ir dėti į koją, kur jo trūksta.Ar tai labai sudėtinga operacija? Šiai operacijai taikoma spinalinė ar pilna nejautra? Ar klubas po jos klubas funkcionuos kaip įprasta? Koks gijimo laikotarpis? Labai būčiau dėkinga už Jūsų nuomonę.

 61. 61

  Aciu:)

 62. 62

  Lengvų operacijų nebūna. Visos jos turi didesnių ar mažesnių komplikacijų riziką.

  Jums rūpimus klausimus užduokite operuosiančiam chirurgui. Jis žino operacijos apimtį, mato lūžio sudėtingumą, todėl tiksliausiai gali prognozuoti kojos funkcijos atsistatymą.

 63. 63

  Aciu, bet tai ir taip zinau. Norejau kitos nuomones.

 64. 64

  Laba diena.
  Atsitiko taip kad per kaledas sulauze zandikauli.Pries savaite man buvo isimtas itvaras kuris laike sukastus dantis 5 sav.Dabar kai palieciu su pirstus ta vieta kur buvo luzis,pajudinus zankauli jauciasi judejimas vos vos,itarius nebus iki galo sugijas kaulas o gal tai normalu?kiek girdejau iki galo sugyva tik per puse metu tai nezinau ka daryt,laukt ar eit pas gyditoja?skausmo nera viskas gerai.

 65. 65

  Parodykite gydytojui. Profesionalo ranka įvertins paslankumo dydį. Jei reikės – atliks kontrolinę rentgenogramą, kurioje matysis, ar lūžis sugijo pakankamai tvirtai.

 66. 66

  Na pradejau valgyti labai minksta maista ir judejismas dingo.Ka tokiuo atveju daro?gali but kad vel sukabins dantis?to labai nenoriu…

 67. 67

  Laba diena,man buvo luzes desines kojos desinys kulksnelis,uzdejo gipsa praejo 1.5 menesio ir nueme,sake kad viskas gerai.Man vis labiau skaudejo tad kreipiausi dar karta ir pasake kad nepilnumoje kaulas sugijes reiks operacija daryti.Padare operacija idejo plokstele ir viskas buwo gerai koja biski skaudejo bet nebuwo patinusi ir nemelynavo.Viena nakti kryptelejau koja ir atsikeliau nuo skausmo,nuo to laiko kai pradedu vaikscioti su ramentais ir koja buna neleista pradeda melynuoti,kaip atsiguliu ir koja buna ramybes busenoje melynumas iskart praeina,tik ja nuleidziu ir vel tas pats.Kreipiausi pas traumatologa kiris mane operavo padare rentgeno nuotrauka ir nieko blogo nepamate,pasake kad viskas gerai,bet kai koja nuleidziu melynuoja kaip ir seniau.Kas gali buti?Gal kokios kraujagysles uzspaustos ar kazkas panasaus?Ka man daryti?Kur galima butu kreiptis?

 68. 68

  Tai veninės kraujotakos sutrikimo požymis. Dažnai būna po lūžių, raiščių patempimo ir panašių traumų.

  Pilnai nedirbant raumenims, kraujas užsistovi nuleistoje galūnėje, ji mėlynuoja ir tinsta.

  Kai pradėsite pilnai minti operuota koja, pradės veikti taip vadinama raumenų pompa, kraujotaka per tam tikrą laiką atsistatys.
  Dabar koją mankštinkite ir stenkitės ilgam jos nenuleisti.

 69. 69

  Aisku,aciu jum.

 70. 70

  laba diena. man luzo desinis riesas (alkunkaulis prie rieso).luzis be poslinkio, tad iskart sugipsavo. Reikes persviesti po 9 dienu ir tada, jei viskas gerai, buti su gipsu iki 6 sav. sakykit prasau, ar per tas ateinancias dienas daznai tie kaulai pasislenka ir reikalinga operacija, ar nebutinai. man stipinkaulis neluzo, stengiuos ta ranka saugoti. ir jei viskas bus gerai, ar galima po 4 sav. gipsa pakeisti i ortopedini itvara, nes reikes keliauti, o gipsas spaudzia, ypac vakarais.

 71. 71

  Jei lūžis gerai atstatytas ir rankai suteikiate ramybę, poslinkis neturėtų įvykti.

  Ortopedinis įtvaras po mėnesio, esant nekomplikuotam lūžio gijimui – galimas variantas. Aptarkite tai su gydančiu ortopedu. Po rentgeno situacija bus aiškesnė.

  Venkite nuleisti ranką, taip ji mažiau tins.

 72. 72

  Sveiki, nesenai skilo kaulas kazkur prie ciurnos ir sugipsuota visa peda ir blauzda. Kadangi ziema reikia nesioti kazkoki apava nes einu i paskaitas ir negaliu sedeti namie. Gal turite minciu koki bata ar apava gal iseitu paciam pasigaminti, ar gal yra kazko panasaus pirkti, bet mano koja didele ir dar su gipsu tai ji siekia kokia 47+ ismiera. Beje nenoriu investuoti dideles sumos. Dekui labai is anksto uz bet kokia pagalba.

 73. 73

  Sveiki :) man lūžo blauzdikaulis kojos (storasis) ir norėčiau sužinoti ar man priklauso važiuoti į sanatoriją ?

 74. 74

  Mindaugui:

  Koja sugipsuota, negalite ja minti, todėl avalynė nebūtina. Panaudokite storą vilnonę kojinę, veltinį ar ką nors panašaus.

  Ievai:

  Viskas priklauso nuo lūžio lokalizacijos.
  Ortopedo išraše pasižiūrėkite parašytą ligos kodą ir pagal jį indikacijas sanatoriniam gydymui pasitikslinkite Valstybinės liggonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos internetiniame puslapyje.

 75. 75

  Sveiki
  Mamai lūžo 3 padikaulis, koją sugipsavo, tačiau jinai labai tirpsta, net ir pakeitus kojos padėtį ilgaainiui vėl pradeda tirpti. Buvo nuvykusi pas traumatologą, kuris patvirtino, kad taip turi būti. Ar taip turi būti ir ar kojos tirpimas praeis ar čia rimtesnės problemos? Galbūt dar patartumėte kokių nors vaistų, mažinančių tirpimą?

 76. 76

  Tirpimas gali atsirasti dėl patinimo, gipso spaudimo bei kitų veiksnių. Traumatologas šiuos dalykus turėjo įvertinti.

  Viskas su laiku atsistatys, nuėmus gipsą ir pradėjus pilnai minti.

  Kol kas reikia kuo dažniau laikyti koją ištiestą ar šiek tiek pakeltą, laikas nuo laiko po truputį pajudinti pirštus, palankstyti koją per kelio sąnarį.

 77. 77

  Sveiki. Mamai (47m.) lūžo šlaunikaulio galvutė, laukia operacija, gydytojas sako, kad 30% pacientų po šios operacijos tenka keisti sąnarį. Nuo ko priklauso ar sėkminga operacija, ko imtis reabilitacijos laikotarpiu? Kokio gydymo periodo galima tikėtis?

 78. 78

  O gal galite atsiūsti puslapio nuorodą?

 79. 79

  Laurai:

  Daug kas priklauso nuo individualių organizmo savybių, lėtinių ligų (jeigu jų yra), konkrečios lūžio vietos, jos kraujotakos, operacinės technikos bei panašių veiksnių.

  Po operacijos laukia reabilitacija stacionare.

  Atsistatymas vidutiniškai trunka apie 3-4 mėnesius. Individualiais atvejais šis laikotarpis gali būti trumpesnis ar ilgesnis.

  Ievai:

  http://www.vlk.lt

 80. 80

  laba diena.pries tris savaites slidinedamas susilauziau blauzdilaulio abu kaulus.luzo ties ta vieta kur pasibaige batas.luzis nebuvo atviras , bet buvo ir skeveldru ir isilgai truko.kadangi operacijos nepadare iskarto,teko dariti po 10dienu. ikale kaskoki metala isilgai i kaula ir sukabino sraigtais virsui ir apacioi kaulo.koja dabar plastikiniam itvare.gyditojas liepe kelti ir mankstinti koja. kelent jauciu laisvuma ir kad toje vietoje kur luzis juda kaulai. per kiek laiko jie gali sukibti ir ar toliau man ja kelti?

 81. 81

  Tvirtam sukaulėjimui prireikia ne mažiau 6-8 savaičių. Šis terminas tik orientacinis – priklausomai nuo daugelio aplinkybių jis gali sutrumpėti ar prailgėti.

  Koją mankštinkite. Mankšta padeda greičiau gyti kaului.

  Neapkraukite kojos. Atlikite paprastus pratimus be krūvio. Keldamas įtempkite šlaunies raumenis. Gulėdamas atlikite izometrinius pratimus šlaunies raumenims.

 82. 82

  Sveiki, ačiū už atsakymą. Mamą išleido iš ligoninės po operacijos (šlaunikaulio kaklelio lūžio). Reabilitacija prasidės po 9 dienų nuo operacijos. Dabar ji namuose, gydytojai nepasakė, kiek ji gali judėti su ramentais (minti neleido, bet vaikščioti – taip). Ar geriau gulėti ir apriboti judėjimą – nejudėti, vengti vaikščiojimo? Kaip teisingiau gulėti po tokio lūžio – ant nugaros ar ant sveiko šono? Kokios procedūros turėtų priklausyti po tokio lūžio sanatorijoje?

 83. 83

  Judėti ne tik galima, bet ir būtina (su ramentais ir neminant operuota koja). Judėjimas apsaugo nuo daugelio po operacijos gresiančių komplikacijų.

  Gulėti galima abiem padėtim. Gulint laikas nuo laiko reikia pajudinti pirštus, palankstyti koją per čiurną.

  Procedūras parinks gydantis gydytojas, apžiūrėjęs koją. Tikrai reikalinga makšta, masažas, o kitos procedūros bus skiriamos pagal poreikį (atsižvelgiant į skausmą, kojos patinimą, sąnarių sustingimą ir kitus dalykus).

 84. 84

  Sveiki,
  Gruodžio 28 d. lūžo dešinės rankos spindulinis kaulas, gipsas nuimtas sausio 30 d. Po dviejų savaičių buvo pradėtas reabilitacijos kursas (mankšta, masažas ir fizioterapija). Plaštakos patinimas išnyko, liko tik riešo patinimas. Ranka per riešą juda jau geriau, bet atsirado pirštų tirpimas, dieną būna nutirpę tik galiukai, o naktį nutirpsta visi pirštai ir skauda. Tenka ilgai vaikščioti ir masažuoti arba laikyti po šiltu vandeniu, kol atsigauna. Mankštą darau 2 kartus per dieną, naktį ranką laikau pakeltą ant pagalvės. Kodėl tirpsta pirštai, gal užspaustas nervas ir ką daryti? Savo gydytojui sakiau, bet jokio atsakymo nesulaukiau.

 85. 85

  Sveiki,
  Prieš du mėnesius lūžo šeivikaulio kaulo galas,ar gali būti, jog lūžio metu ir plyšo raiščiai, kadangi jau dvi savaitės po gibso , bet jaučiu labai aštru skausmą, kai bandau judinti sąnarį.
  ačiū

 86. 86

  laba diena, gal galite pagelbeti,…luzo dubens ziedas, po 6 dienu isleido is ligonines, liepe judet, bet as vos judinu kojas. Siandien 10 diena po traumos, sutines visas sedmuo ir slaunys kaip elgtis, skauda kojas ir jos isbrinkusios, kaip sumazinti tynima? ir aplamai gal galite patarti kaip kuo greiciau vaikscioti ir ar galima ir ka galima, nes daktaras nieko konkreciai nepasake…is ansto dekoju

 87. 87

  Aušrai:

  Tai gali būti nervo spaudimo simptomai. Juos gali sąlygoti išliekantis patinimas.

  Viską darote teisingai. Kantriai tęskite toliau, kol patinimas atslūgs.

  Pagelbėti gali ir kraujagysles plečiantys medikamentai(pvz. pentoksifilinas ir pan.).

  Mantvydui:

  Raiščiai pažeisti galėjo būti. Bet skausmą sukelti gali ir dėl imobilizacijos atsiradusi čiurnos kontraktūra. Tęskite mankštą.

  Jovitai:

  Po dubens kaulų lūžio priklauso reabilitacija stacionare. Jei neskyrė traumatologas, dėl šios galimybės kreipkitės į šeimos gydytoją.

  Reabilitacijos komanda padės saugiai ir greitai atsistoti ant kojų.

 88. 88

  Laba diena,
  praejusiu metu liepa buvo luzes seivikaulis ties kulksnim, A tipo luzis, gipsas buvo nuimtas rugpjucio viduryje. dabar koja paskauda tik po didesniu kruviu.
  Ar jau galima bandyti slidineti? truputi baisu, kad neatsikartotu trauma.

 89. 89

  Galite. Neapkraukite kojos iš karto pernelyg dideliu krūviu. Jeigu neatsiras skausmas ar tinimas, kitą dieną galite slidinėti įprastai.

 90. 90

  Sveiki, vasario 16 skilo kaires rankos penktas delnikaulis, trecia savaite langeteje, bet tuo paciu metu nesunkiai dirbu darbe ir judinu ranka. Jauciu kad po truputi gyja ir sakusmas nebe toks kos buvo bet niekaip nepraiena tinimas, kas ir kelia man nerima, norejau paklausti. Po dvieju savaiciu vaziuoju atostogu, ar jau bus sugije ir ar galesiu megautis visais teikiamais siltu krastu malonumais?
  Aciu

 91. 91

  Tokio tipo lūžiai vidutiniškai gyja 4-6 savaites. Dar užtrunka, kol atslūgsta tinimas, atsistato rankos funkcija, jėga.

  Kelionei netrukdys. Karštame klimate gali ilgiau išlikti tinimas.

 92. 92

  Labas. Jusu puslapis yra puikus informacijos saltinis. Mano istorija: Vasario 8 diena griuvau ir susilauziau desines kojos girnele. Pirmutine rentgeno nuotrauka poslinkio nerode, koja imobilizavo ir reikejo visada laikyti istiesta. Isleido i namus su ramentais ir liepe nelenkti kojos per kelia bet leido priminti. Pakartotinas rentgenas po dvieju savaiciu parode poslinki, buvo padaryta atvira repozicija ir vidine fiksacija su 2 virbalais ir girnele sutvirtinta specialiu ziedu kovo 1 diena. Raisciai nebuvo truke. Koja imobilizuota itvare kuris nesilanksto per kelio sanari. Pjuvio vieta gyja labai gerai. Girnele dar istinusi, bet skausmas mazeja. Ortopedas leido atsargiai vaikscioti su ramentais laikant koja visada istiesta ir itvare bet as bijau vaikscioti nes negaliu pakelti kojos, galiu eiti “sonu” traukiant koja grindimis. Labai bijau pakenkti gyjimo procesui, todel praktiskai nevaikstau ir labai saugau koja. Praleidziu 90% laiko lovoje. Ortopedas sake sius i reabilitacija kai kaulas sugis. Darau pratimus lovoje: palankstau peda aukstyn ir zemyn ir pasukinu i sonus, taip pat mankstinu gluteus raumenis. Darau koju masaza. Geriu kalci, VitD, chondroitin bei glucosamin. Pradejau itrinti kaulazoles tinktura. Raumenys jauciu kad atrofuojasi ir praranda tonusa. Man neramu kad negaliu pakelti kojos. Ar tai normal del raumenu nusilpimo (po traumos praejo 4 savaites)? Ar patartumete naudoti krauja skystinancius vaistus? Man 38 metai, normalus svoris is neturiu jokiu kitu sveikatos problemu. Gal galetumete patarti ka dar galeciau padaryti? Kada galima saugiai gryzti I darba? Mano darbas sedimas protinis. Ir svarbiausia, ar gerai darau kad beveik nejudu kol kaulas nesugis? Kokia ilgalaike prognoze? Labai aciu.

 93. 93

  Laba diena,2012-12-17 pargriuvau, mano diagnoze desinio blauzdikaulio uzpakalinio krasto luzimas su dislokacija,seivikaulio skeveldrinis luzimas ir ligamentum deltoidei pilnas plysimas, sokikaulio panirimas.TLK S 82.7.Del to Buvo atlikta blauzdikaulio uzpakalinio krasto osteosinteze, seivikaulio osteosinteze AO plokstele ir ligamentum deltoidei susiuvimas intraosaliai, bei sanario kapsules susiuvimas.Su gipso longete isbuvau 12 savaiciu. Pries dvi dienas longete gyd. traumatologas-ortopedas nueme,bet reabilitacijos jokios neskyre.Sake reabilitacija namie:astuoniukes tvarstis ant ciurnos,minti pilnai peda ir kuo daugiau,vakarais druskos vonele pasidaryti.Po kambari paleciukais vaikstau be ramentu, bet koja kaip medine,peda per ciurna truputi palankstyti galiu.Nezinau ar as teisingai vaikstau.Ar po tokios traumos tik tokia reabilitacija reikalinga? Noriu greiciau pasveikti, grizti i darba.Kokia reabilitacija po mano traumos turetu buti?Jusu atsakymai pilni supratingumo ,silumos.Malonu juos skaityti.Is anksto dekoju.

 94. 94

  Buvau uzpultas ir patyriau zastikaulio luzi,Kmuk buvo atlikta operacija sutvirtintas zastikaulis plokstele,pasekoje to kankina stresas.Prasyciau,parasyti man i el past kokia mityba,vitaminus maista reiktu vartoti patyrtam stresui sumazinti,pooperacinem laikotarpija taip pat kokia mityba taikiti(maista,darzoves,vaisius) siekent kad greiciau sugytu sulauzytas zastikaulis.Nuosirdziausei dekoju uz atsakyma

 95. 95

  Marijai:

  Viską darote teisingai. Gulėti nereikia, stenkitės judėti taip, kaip nurodė ortopedas. Pakankamai judant šiuo atveju neturėtų prireikti kraujo krešumą reguliuojančių medikamentų.

  Mankštą papildykite izometriniais pratimais šlaunies raumenims (pasižiūrėkite internete). Palaipsniui bandykite kelti ištiestą koją per klubo sąnarį, atitraukti ją į šoną. Tai padės išlaikyti raumenų masę.

  Bus sunku išlankstyti kelio sąnarį, kad jo judesiai būtų tokie, kaip prieš traumą. Po reabilitacijos dar lauks ilgas ir kantrus darbas namuose.

  Kadangi darbas sėdimas, į jį galite gryžti bet kada.

 96. 96

  Jurgitai:

  Po tokios traumos reikalinga profesionali reabilitacija. Jei traumatologas jos neskyrė, dėl šios galimybės kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis nusiųs pas reabilitologą, kuris įvertinęs funkcinę būklę nustatys, kokios apimties reabilitacija reikalinga ir galima. Tikėtina, kad bus skirta ambulatorinė reabilitacija.

 97. 97

  Ernestui:

  Asmenines konsultacijas teikia jus gydantis gydytojas, išvardintus klausimus užduokite jam.

 98. 98

  laba diena noreciau parasyti savo atveja .gal galetumet man padeti . vasario 10 diena stipriai paslydau ir pradejo skaudeti zemai dubens apatinej dali ir dar skausmas ejo i kirksni .dar kelias delsiau galvojau kad praeis .ir skausmui nesiliovus nuejau pas hirurga , bet jis paspaudes i kluba pasake kad cia yra sedimojo nervo uzdegimas ir kad reikia kreiptis i savo rajonine gyditoja .ta pacia diena ji israse bilioteni ir dave siuntima pas traumatologa .dar israse leidziamu vaistu .taip geriau vaistus iki kovo 6 kol priejo eile pas traumatologa .traumatologas padare nuotrauka ir pasake kad yra luzes galtikaulio apatine saka .liepe eiti pas rajonine gydytoja .gryzau vel pas rajonine kuri vel nusiunte pas hirurga ,hirurgas pratese bilioteni ,2 sav ir liepe eiti namo .liepe eti namo ir guleti . guleti neturiu salygu .tai yra keliuosi i tuoleta kai reikia ir tuo paciu atsikelimu truputi uzvalgau . neisivaizduoju kaip man geriau elgtis gal yra kokia instruktija kaip geriau geriau guleti argalima vartytis lovoje ant sono .kaipgeriau guleti kokioj pozoj .buciau labai dekinga juk 3 savaites vaiksciojau su suluzusiu tuo dubens .aciu jums labai uz atsakyma

 99. 99

  Laba diena,man istrizai luzes isorins kulksnies kaulas.Uzdaras luzis.Po 5 saviciu nuimta langete.Gydytoja patare gerti 10 dienu aspirina ir tepti kaulazoliu tepalu.Taip pat minti pilna koja.Dar darau manksteles- judinu pirstus, lankstau per sanari ir per kelia.Noriu paklausti, ar galima tepti tuo tepalu ir per sanari, nes vaistineje nepatare tepti sujungimo su peda vietos.Praejus savaitei, po langetes nuemimo koja gerokai patinus, nors, kai vaikstau su alkuniniais ramentais, neminu pilnu svoriu, neskauda, tik padilgcioja ivairiose vietose.Ar viska darau teisingai.Dekui.

 100. 100

  Gražinai:

  Lūžusiems dubens kaulams gydyti naudojama “varlytės” padėtis. Tokio tipo lūžiai gyja apie 6 savaites. Stenkitės laikytis nurodyto rėžimo.
  Jeigu jau tenka atsikelti ir eiti, naudokitės ramentais.

  Astai:

  Viską darote teisingai. Tinimas palaipsniui atslūgs- reikia laiko. Kai yra sąlygos, ištieskite koją, nelaikykite nuleistos.

  Tepalą galite naudoti ir sąnariui.