Po kaulo lūžio: kaip elgtis, kad greičiau pasveiktumėte

Kaulas yra specialus jungiamasis audinys, kuris nuolat atsinaujina: senas kaulas ardomas (vyksta kaulo rezorbcija), o jo vietoje statomas naujas kaulas (kaulo formavimasis). Tai natūrali organizmo būsena.

Sveikas kaulas yra stiprus ir paprastai nelūžta. Jei taip atsitiko, vadinasi, arba veikianti jėga buvo labai stipri (saugokitės kūjo), arba jūs sergate osteoporoze – kaulo susilpnėjimu.

Vaikystėje ir jaunystėje kaulo formavimasis vyksta greičiau nei irimas, todėl kaulas auga, tvirtėja, tankėja. Osteoblastai – ląstelės, gaminančios kaulą tuo metu aktyvesnės už osteoklastus – ląsteles, ardančias kaulą.

Jei kaulą ardančių ląstelių aktyvumas didesnis už kaulą gaminančių ląstelių aktyvumą, kaulas tampa silpnas, trapus ir greičiau lūžta.

Stipriausi kaulai yra 30-35 metų žmonių. Vėliau kaulų irimo greitis ima viršyti kaulo formavimosi greitį. Kaulų masė pradeda mažėti, kaulai tampa trapesni. Sparčiausiai kaulų masės netenka moterys po menopauzės, kai sumažėja moteriškų hormonų – estrogenų – lygis kraujyje.

Kaip sustiprinti kaulus, kaip pagreitinti jų gijimą po lūžio?

Viskas, kas padeda kaului sugyti, padeda sustiprinti ir sveikus kaulus.

Kalcis

Pagrindinis kaulo tvirtumo šaltinis – kalcis kartu su vitaminu D.

Kalcis yra pagrindinė sudedamoji kaulo dalis, kitaip tariant-plytos kaului statyti. Jis reikalingas ne tik stipriems kaulams bei dantims, bet taip pat darniai širdies veiklai bei normaliam kraujo spaudmui palaikyti. Gerai būtų kartu su kalciu vartoti vitaminą D, kuris padeda organizmui geriau įsisavinti kalcį. Taip pat vertingos ir kitos medžiagos, tokios kaip yra cinkas, magnis, kalis, fosforas, baltymai.

Fizinis aktyvumas

Fizinis aktyvumas, derinamas su pakankamu kalcio bei vitamino D kiekiu padeda išlaikyti sveikus ir stiprius kaulus. Fiziniai pratimai siejami ne tik su teigiamu poveikiu kaulų mineraliniam tankiui, bet yra būtini ir norint išlaikyti stiprius raumenis, kurie apsaugos jus nuo smūgių. Fiziniai pratimai veiksmingi, nes pagerina pusiausvyrą ir koordinaciją, todėl sumažina pakartotinių griuvimų ir kaulų lūžių pavojų.

Kaulams stiprinti reikia pastovaus fizinio aktyvumo. Nuolatinė 30-45 min. mankšta, atliekama bent 3 kartus per savaitę, būtų naudingiausia kaulų tvirtumui palaikyti.

Visai nebūtina pradėti profesionaliai treniruotis. Pakanka tiesiog daugiau judėti, atliekant jums įprastus, kasdieninius darbus: daugiau vaikščiokite pėsčiomis; lipkite laiptais, užuot kilę liftu; namuose tvarkykitės spartesniu tempu. Mankštintis galite net patogiai sėdėdami fotelyje ir žiūrėdami televizorių, jei tuo metu kojomis ritinėsite kamuolį.

Specialios priemonės gyjančiam kaului

Jei jau patyrėte lūžį, jums būtini specialūs mobilumą, sąnarių paslankumą, didinantys pratimai, taip pat raumenų stiprinimo pratimai, naudojant pasipriešinimą, tempimo pratimai. Juos kiekvienam individualiai turėtų parinkti jūsų reabilitologas. Jis išmokys jus sumažinti skausmą, saugiai ir savarankiškai judėti, lipti laiptais, padės greičiau grįžti į aktyvų, pilnavertį gyvenimą.

Gydymo kursą turi sudaryti gydytojas – reabilitologas, fizinių pratimų eigą prižiūrėti – kineziterapeutas.

Ar maistas turi įtakos gijimui?

Sveikam žmogui reikalingas subalansuotas maistas, turintis pakankamai vitaminų, mineralų, skaidulų ir baltymų. Patyrus lūžį, ypač svarbūs jūsų racione tampa produktai, turintys daug kalcio bei pakankamai vitamino D.

Kalcio, pagrindinės kaulų statybos medžiagos, turi dauguma produktų, tačiau jo pasisavinimas organizme yra labai skirtingas. Geriausiai kalcis pasisavinamas iš pieno produktų- lieso pieno, jogurto, sūrio. Vertinga valgyti žuvį su minkštais kaulais (aliejuje konservuotas sardines, aliejuje konservuotą lašišą). Kalciu turtingos ir tamsiai žalios lapinėse daržovės – brokoliai, špinatai. Naudingi yra ir migdolai, žemės riešutai, soja, grūdinės, ankštinės kultūros, apelsinų sultys.

Ar padeda maisto papildai?

Per dieną vidutiniškai reikėtų suvartoti apie 1000 mg kalcio. Patyrus kaulo lūžį, kalcio poreikis išauga iki 1200 -1500 mg per dieną.

Pats organizmas kalcio negamina, todėl jį reikia gauti su maistu, gėrimais ir papildais.

Visas medžiagas geriausia gauti natūraliai, kartu su kasdieniniu maistu.

Jeigu jūsų maistas nėra visavertis, rekomenduojama papildomai naudoti maisto papildus, tačiau kai kurie specialistai mano, kad tokius sintetinius maisto papildus organizmas pasisavina daug blogiau, nei gaunamus su kasdieniniu, natūraliu maistu.

Taigi, geriau taip sureguliuoti savo mitybą, kad papildų nereikėtų, tačiau jei tai neįmanoma – jie padės pasveikti greičiau ir pilniau.

Venkite alkoholio, nikotino, šokolado, juodos kavos, nes visi šie produktai silpnina kaulus ir didina osteoporozės išsivystymo riziką. Alkoholis dažnai lemia prastą mitybą, mažą fizinį aktyvumą, traumas, o visa tai skatina kaulų retėjimą.

P.S.
Atminkite, žmogaus organizmas yra sudėtinga sistema. Šis straipsnis yra patariamojo pobūdžio, prieš pradedant gydytis patariame pasikonsultuoti su fizinės reabilitacijos gydytoju. Tik fizinės reabilitacijos gydytojas į jūsų organizmą pažvelgs kompleksiškai ir patars dėl vienokių ar kitokių priemonių, stiprinančių kaulus ir padedančių greičiau ir pilniau išgyti.

Savarankiškas gydymasis, netinkamos kvalifikacijos ar netinkamos srities gydytojai gali tik dar labiau pabloginti situaciją.

Comments

 1. 1

  Laba diena,
  Mano mama vasario 16d. lūžo 3 padikaulį, koją sudėjo į gipsą sakė turėtų sugyti per 6-8 savaites. Po 10 d, koją peršvietė ir gydytojas sakė, jog po 4 savaičių bus galima išimti, tačiau praėjus šiam laikotarpiui kaulas dar nesugijo, koja pradėjo tinti ir kojų pirštai dažnai būna šalti, bet tai vyksta pastarąją savaitę, sudėjus į gipsą koja tik tirpo, bet tirpimas praėjo, Norėčiau paklausti ar čia kažkas rimto, jog koja smarkiai tinsta ir kojų pirštai šalti, gydytojai išėmė koją iš gipso ir įdėjo į longetę, sakė jog per kelias dienas tynimas turėtų praeiti. Kaip patartumėte elgtis?

 2. 2

  Laba diena,
  lūžo riešas. Teko daryti operaciją, dėjo dvi plokšteles. Ar galima ir nuo kada naudoti Vitafon, ar padėtų.
  Ačiū.

 3. 3

  Dovilei:

  Taip gali būti po lūžio, kol koja imobilizuota ir pilnai nedirba raumenys. Viskas atsistatys pamažu, pradėjus pilnai minti koja.

  Kol kas reikia laikas nuo laiko pajudinti kojų pirštus, vengti ilgam nuleisti lūžusią koją.

 4. 4

  Nijolei:

  Nėra patikimų medicininių tyrimų, įrodančių šio aparato naudingumą. Kita vertus, pakenkti neturėtų.

 5. 5

  sveiki pries 10 men patyriau trauma kaires kojos abieju pusiu ciurnos ir uzpakalinio blauzdikalio luzimas.pradejau dirbti.koja yra sutinusi,popuse darbo laiko pradeda labai skaudeti.ryte koja buna labai sustingusi,sunku paeiti ‘kol prasimankstini.gal kas zino gal yra kokiu nors tepaliuku trinimui.gal dar reikejo pasidaryti rezonansa del raisciu.prasom patarti ,gal kas turejo panasia trauma.

 6. 6

  Sveiki,

  Mano diagnozė: V padikaulio skeveldrinis lūžimas su dislokacija. Buvo atlikta osteosintezė, sudėti sraigteliai, AO plokštelės, nuo operacijos jau praėjo daugiau nei 4 mėn. Laukia antra operacija. Šiandien jau vaikštau gana gerai ir be įtvaro, tik šiek tiek dar maudžia koją, skaudena. Bet pėda vis dar tinsta. Būna savaitė – visiškai atslūgūs, o po to vėl pasidaro kaip “bandelė”, vėl atslūgsta, vėl ištinsta, nors nei fizinis aktyvumas, nei gyvenimo racionas atrodo savaitėmis taip nesikeičia, bet pėda visada varijuoja ties tinimu. Labai didelis tinimas ties čiurna būna. Tai normalu? Kaip ilgai visa tai gali tęstis? Ar būtina reabilitacija po antros operacijos, jei vaikštau jau gerai, ir nėra didelio skausmo, atrodo ir nebešlubuoju jau, tik tas tinimas “nežmoniškas”. Ačiū.

 7. 7

  Ramūnui:

  Praėjo pakankamai daug laiko po traumos. Jei buvo taikytas adekvatus gydymas ir reabilitacija, tokių padarinių neturėtumėte jausti.

  Siūlau kreiptis į gydžiusį ortopedą traumatologą, kad skirtų tyrimus užtrukusio skausmo ir tinimo priežasčiai nustatyti. Nežinant priežasties, gydysite simptomus ir problemą išspręsite tik laikinai.

  Robertai:

  Tinimas gali užtrukti iki pusės metų. Laukia operacija, vadinasi problema išspręsta ne iki galo.

  Šiuo atveju teritorinės ligonių kasos reabilitacijos kurso nekompensuoja. Siūlau kreiptis į šeimos gydytoją, kad po operacijos nusiųstų reabilitologo konsultacijai. Šis paskirs procedūras poliklinikoje, padėsiančias sumažinti kojos tinimą.

 8. 8

  Sveiki. Prieš 2,5 mėn. patyriau vidinio kulkšnelio lūžį be poslinkio. Gipsas nuimtas po 7 savaičių. Paskutinėje darytoje nuotraukoje kaulas dar nėra pilnai sugijęs, sukibęs buvo jau po gipso nuėmimo. Po gipso nuėmimo iki dabar tupimo judesį ar sedint lenkiant kelį į priekį (labai atsargiai) jaučiasi stiprus tempimas per vidinį kulkšnelį (kaulo vietoje). Pasimasažavus tą vietą ar lengvai tempiant ir išlaikant lengvą tempimą skausmas praeina – kažkiek padidėja amplitudė. Jei teisingai suprantu, toje vietoje yra čiurnos vidiniai raiščiai. Pati koja jau tik šiek tiek patinus, tinimo nėra ar jis minimalus. Norėčiau paklausti: 1) kiek laiko paprastai gyja toks lūžis; 2) ar po tokio laiko tarpo dar gali skaudėti raiščius, jie būti nesugiję, ar mano atveju raisčiai gali būti trūkę ar šiuo atveju raiščiai yra sugiję, o jų „ištampymas“ vyks reabilitacijos metu. Ačiū.

 9. 9

  Atsistatymo laikotarpis užtruks apie 2-3 mėnesius.

  Imobilizacijos laikotarpiu čiurnos sąnarys sustingo, raiščiai, sausgyslės sutrumpėjo – susidarė taip vadinama kontraktūra. Pagrindinė priemonė jai ištaisyti – mankšta.

 10. 10

  labas vakaras,pries pora menesiu slidinedamas susijauziau koja. luzo abu blauzdikaulio kaulai, luzis skeveldrinis. buvo atlikta operacija ir i kaulo vidu idetas strypas kuris ir sutvirtino koja.keloju koja,darau raumens tempimus.kaulas luzio vietoi vis dar nesugijas ir juda.vaksciojau 10 kartu i elektros impulsu terapija raumenims atstatineti. girdejau kad kartu su ja gerai ir manksta. ar man galima ta manksta dariti kol kaulas dar nesugijo ?

 11. 11

  Mankšta reikalinga. Pratimus, tinkančius individualiu atveju turi parodyti šios srities specialistas, kitaip rizikuojate sau pakenkti.

 12. 12

  Laba diena.Prie savaite ir tris dienas pargriuvau ir susilauziau desines rankos riesa.Lazdynu ligonineje buvo tiesinams kaulas.Pakartotinas rentgenas parode,kad is virsaus viskas gerai,bet is sono nelabai.Darys po dvieju savaiciu rentgena.Liepe mankstinti ranka per alkune,taip pat pirstus.Biuletenis yra.Gydytojas sake,kad gipsas bus 6 savaites.As dirbu aukle, taip pat valytoja seimininku imoneje.Jau 15 balandzio as turesiu eiti i darba(aukles),nes seimininkam darbe skubus darbai ir reikia bui su mergyte.Turesiu padejeja.Ar nepakenks mano rankai?As kitos iseities neturiu,nes prarasiu darba ir visai neturesiu pajamu.

 13. 13

  Dirbti galite, ypač jei turėsite padėjėją. Jei laikysitės nurodyto rėžimo, komplikacijų neturėtų kilti.

  Net trumpam neapkraukite dešinės rankos, daugelį veiksmų, darbų stenkitės atlikti kaire ranka.
  Mankštinkite ranką kaip nurodyta.

 14. 14

  Laba diena,

  Prieš porą dienų man lūžo uodegikaulis. Nuvykus į priimamąjį gydytojas liepė persišviesti po savaitės, išrašė priešuždegiminių ir liepė šaldyti uodegą. Savo gydymo įstaigoje apsilankysiu penktadienį, ji kitame mieste. Tačiau rytoj man darbo pokalbis, susijęs su išvykimu keletui mėnesių į Kiniją. Norėčiau paklausti, ar esant uodegikaulio lūžiui galima planuoti tolimą kelionę ir tikėtis po 6-8 savaičių į ją išvykti, bei būti darbingu (prižiūrėti 5 metų vaiką, dalyvauti renginiuose, vykti į netolimas keliones). Kaip manote, kiek laiko turėčiau pragulėti lovoje ir kokios bus fizinės galimybės po to? Man 23 metai.

  Beje, kiek dienų reikia šaldyti skaudamą vietą?

  Dėkoju.

 15. 15

  6-8 savaitės trumpiausias tarpas lūžiui sugyti, jei eiga būna sklandi. Kiekvienas atvejis individualus, todėl šiandien prognozuoti anksti.

  Daug kas paaiškės praėjus bent mėnesiui, pakartojus rentgeno nuotrauką.

  Šaltis veiksmingas pirmas 2-3 paras po traumos.

 16. 16

  Laba diena. 16 m. sūnui diagnozavo alkūnkaulio ir stipinkaulio tipinės vietos lūžį (S52.6), buvo uždėta 5 sav. langetė. Po langetės nuėmimo padarė rentgeno nuotrauką, gyd. sakė, kad kaulas gyja gerai, dar 2 mėn. riboti fizinį krūvį, o tada jau galės ir atsispaudimus bei prisitraukimus daryti. Ar gali būti, kad taip greit jis galės sportuoti? Apie jokią reabilitaciją net neužsiminė. Ar turėtumėme kreiptis į vaikų l. gydytoją, kad siųstų reabilitologo konsultacijai, ar užteks mankštos namuose? Ačiū

 17. 17

  Taip nebūna, kad po kaulo lūžio ir ilgalaikės imobilizacijos savaime imi ir pradedi daryti atsispaudimus.

  Reabilitacija reikalinga. Šiuo atveju ją apmoka ligonių kasos. Kreipkitės į savo vaiko gydytoją dėl siuntimo.

 18. 18

  laba diena.balandzio 9d.isoperavo neuromas po 2/3 ir 3/4 kaires kojospedos pirstais .dave ortopedini bata su kuriuo minu tik kulnu taip menesi liepe eitkai tik nuleidziu koja zemyn ji skauda ir melynuoja ar taip turi buti?ka patartumete daryti gal kai isims siules ?ir dar noreciau paklausti pas koki gydytoja reiktu kreiptis del kaires kojos kelio ji sunku sulenkti o miegant po pakinkliu turiu padet pagalvele nes kazkaip neissitiesia pilnai aciu uz patarimus nes kai kurie gydytojai tiesiog neatsako.sekmes jums

 19. 19

  Laba diena.. Pries pora savaiciu patyriau vienos kojos abieju kulksniu luzi su panirimu.Buvo atlikta operacija,isriegti sraigtai,plokstele.Rekomendavo 6 sav.nesioti specialu itvara ir nepriminti pedos. Norejau paklausti Jusu. 1)Kada ir kokia priklausytu reabilitacija,kiek laiko ji truktu. 2)kada galesiu priminti peda.3)kada atsistatys koja,kada galesiu dirbti,darbe daug vaikstoma. 4)po kiek laiko pasalinamos metalines konstrukcijos. ↲
  Aciu labai,lauksiu atsakymo.

 20. 20

  Rūtai:

  Po operacijos ir pilnai neminant koja pasunkėja veninio kraujo nutekėjimas iš galūnės, todėl ji mėlynuoja, tinsta, jaučiate skausmą. Stenkitės kuo trumpiau koją laikyti nuleistą, judinkite pirštus, lankstykite čiurną, mankštinkite koją.

  Pradėjus normaliai vaikščioti, simptomai ilgainiui išnyks.

  Dėl sąnario problemų kreipkitės į ortopedą traumatologą.

  Aleksandrai:

  Profesionali reabilitacija tikslinga, kai jau galima pradėti minti operuota koja. Iki tol koją galima mankštinti namuose.

  Reabilitaciją parenka gydytojas reabilitologas, atsižvelgdamas į funkcinę būklę. Galima reabilitacija stacionare (20d.) arba ambulatorinė reabilitacija (14d.).

  Minti galėsite pradėti po 6 sav. – taip, kaip nurodė ortopedas. Pilnai kojos funkcijai atsistatyti prireiks mažiausiai 2-3 mėnesių.

  Metalinės konstrukcijos paprastai šalinamos, praėjus metams po lūžio. Individualiais atvejai tai gali būti daroma anksčiau ar vėliau.

 21. 21

  Laba diena. Po šlaunikaulio kaklo lūžimo (smarkiai griuvus ant šono)buvo atlikta osteosintezė dviem sraigtais (vasario 16 d.).Praėjo du mėnesiai,tačiau traumuotą vietą vis tebeskauda, kojos pėda pastoviai aptirpusi (,, vaikšto skruzdėlės”). Traumotologas sako , kad čia jau stuburo problemos , nesusiję su trauma (man taip neatrodo).Pati namuose stengiuosi mankštinti, judinti koją. Galbūt reikalingi specialūs pratimai, ar procedūros.Būkite maloni, patarkite.Ačiū

 22. 22

  Sveiki, susilaužiau dešinį šeivikaulį, medialinės kulkšnies ir blauzdikaulio užpakilį kraštą, tarpkaulinės membranos ir sindesmozės plyšimas, šonikaulio panirimas. Daktaras sakė jog po 6-8 savaičių išims pozicinį sraigtą. Bet nepapasakojo kas bus po to. Kiek laiko dar teks vaikščioti su ramentais. Draugas turi Bioptron prietaisą. Ar jį galima naudoti? Ir nuo kada jį galima būtų naudoti. Koja dar ištinus. Dėkoju.

 23. 23

  Rūtai:

  Tokius simptomus dažniausiai sukelia stuburo problemos. Tirpimas, “skruzdėlyčių bėgiojimas” rodo nervo dirginimą ar pažeidimą. Simptomai gali būti atsiradę ir išliekantys po narkozės, jei daryta spinalinė, epidurinė nejautra.

  Naudinga elektrostimuliacija, mankšta, masažai.

  Kreipkitės į traumatologą ar šeimos gydytoją dėl siuntimo reabilitacijai.

 24. 24

  Ramūnui:

  Bioptron prietaisą galite naudoti jau dabar.

  Sekančio vizito metu traumatologas pasakys, kiek galite apkrauti koją.

 25. 25

  Laba diena. Vaikui dar nera dvieju metu. Luzo stipinkaulis ir alkunkaulis. Tris savaites nesiojo gipsa. Nuemus gipsa pats istiese ranka. Ar reikalinga kokia speciali reabilitacija ? Aciu.

 26. 26

  Jeigu vaikas elgiasi taip, kaip prieš lūžį, abi rankas naudoja vienodai, nepastebite jokių neigiamų pokyčių, tada viskas gerai – reabilitacijos nereikia.

 27. 27

  Labas vakaras.Balandžio 10 d patyriau traumą-lūžo k.rankos v žąst. dalis. Įdėjo į įtvarą. Po kelių sav apsilankiau pas traumatologą, padarė rentgeno nuotr ir pasakė, kad trauma nedidelė (gerai nesupratau-lyg tai pergumbur lūžis?). kiek laiko trunka gydymas ir reabilitacija? Man greit pag lig sakė įtvarą reikės nešioti apie 6 sav, o traumat -kad reikia pradėti reabilitaciją,po lūžio praėjus maždaug mėn

 28. 28

  Laba diena. Mano diagnozė dešinės kojos abiejų kulkšnių lūžiai su poslinkiais, šokikaulio išnirimas, sindesmolizė. Kiek gali užtrukti gijimas ir reabilitacija? ar būtina vartoti antikoaguliantus jei juos išrašė gydytojas. Kada galima pradėti judinti ne vien pirštus? Gal galite patarti kokių pratimų greitesniam gijimui? Jau pusantro mėn. kaip esu su langete. Ačiū.

 29. 29

  Labas vakaras, grb. Rūta,
  Tik atlikus rentgenologini tyrimą, pagaliau sužinojau (nes nebuvo jokios traumos, mėlynavimo, tik nedidelis patinimas), kad jau tris savaites negaliu minti ant pėdos ir vaikštau tik ant kulno, nes lūžęs II padikaulis dešinėje pėdoje. Be abejo, neįtardama lūžimo, savo kojelę gerokai pamaigydavau neva ją masažuodama. Mindavau pėdą prie žemės, norėdama įvertinti skausmo intensyvumą.
  Pastaruoju metu pėdos neskauda, jei nereikia eiti. Išorinėje pusėje susiformavęs kietas darinys virš lūžio. Gydytojas primygtinai siūlo operuoti.
  Klausimai: Ar tos trys savaitės be gipso galėjo labai pakenkti pėdos ir kaulo būklei?
  Ar būtinas operacinis gydymas? Gal užtektų koncervatyvaus?

 30. 30

  Vidai:

  Elkitės taip, kaip rekomenduoja gydantis traumatologas. Jis atliko kontrolines rentgeno nuotraukas, todėl galėjo tiksliau prognozuoti gijimo laiką, negu pirminės apžiūros metu.

  Jums greičiausiai bus rekomenduota ambulatorinė reabilitacija, kuri trunka apie 14 darbo dienų. Dažniausiai to nepakanka. Mankštą tenka tęsti ilgiau, kol pilnai atsistato rankos judesiai ir raumenų jėga.

 31. 31

  Mantui:

  Gijimas vidutiniškai trunka 8-12 savaičių, dar panašiai tiek užtrunka kojos funkcijos atsistatymas. Terminai apytiksliai – individualiais atvejais jie gali sutrumpėti ar prailgėti.

  Jei antikoaguliantus skyrė traumatologas, vadinasi jų reikia. Skiriant antikoaguliantą, atsižvelgiama ne tik į traumos sudėtingumą, bet ir į amžių, svorį, kojų venų būklę, gretutines ligas ir panašiai. Trombų susidarymas yra pavojinga gyvybei būklė, todėl pačiam eksperimentuoti nerekomenduoju.

  Judėjimo ir kojos apkrovimo galimybes aptarkite su gydančiu traumatologu. Daug kas priklauso nuo kaulų sutvirtinimo būdo, imobilizacijos. Kol kas judinkite pirštus, galite mankštinti ištiestą koją per klubo sąnarį. Pamankštinkite ir sveiką koją, nes jai dabar tenka didesnis krūvis.

 32. 32

  Danutei:

  Sėkmingam kaulo gijimui reikalinga ramybė. Jei jos nėra, lūžio vieta apkraunama, įvyksta lūžgalių poslinkis, kitokios komplikacijos, kaulo gijimas užtrunka.

  Gydymo būdą gali parinkti traumatologas. Nemačius, sunku pasakyti, ar tai tik kosmetinis defektas, ar operacinio gydymo reikalaujantis darinys.

  Jei neramina gydančio traumatologo nuomonė, pasikonsultuokite su dar vienu traumatologu. Išklausiusi kelias nuomones, nuspręsite, kokį būdą pasirinkti.

  Vertėtų paieškoti lūžio priežasties – sveiki kaulai be traumos nelūžta.

 33. 33

  Dėkoju už atsakymą ir patarimus.

 34. 34

  Laba diena. Pries savaite ivyko trauma ir atskilo kojos vieno is kaulu krumplis (ties keliu). Taip pat, nutruko ir raisciai. Gydytojas sake, kad poslinkis yra iki 2mm, todel pakanka tik gipso. Sudejo L formos pilna gipsa (nuo pirstu iki slaunies). Pilna gipsa dejo tam, kad nebutu galima minti kojos. Saugodamasis, kojos neminu visiskai. Priimamajame gydytojas informavo, kad gipse reikes buti 6 sav. Pradzioje koja buvo istinusi, dabar tinimas atslugo. Kontrolini rentgena paskyre po 10 d. Ar reikia leistis i pilva krauja skystinancius vaistus? Peda ir pirstus galiu judinti visomis kriptimis. Ar rekomenduotumete gerti kalci su vitaminu D? Galbut dar kokiu nors komentaru/pastabu turetumete del sios traumos? Labai dekoju.

 35. 35

  Jeigu traumatologas skyrė kraują skystinančius vaistus, vadinasi jie reikalingi. Jeigu neskyrė, reiškia trombozės rizika maža ir užteks pėdos pirštų, čiurnos bei klubo sąnario mankštos.

  Kaulo gijimui reikalinga didesnė kalcio dozė nėi įprasta, todėl papildomai rekomenduojamas kalcis su vitaminu D.

 36. 36

  pries 3 savaites luzo alkunes kaulas padares gydytojas kontrolines nuotraukas nueme gipsine langete ir uzdejo itvara po 2 savaiciu padares vel kontrolines nuotraukas liepe itvara nusiimti ir ranka lankstyti per alkune pirmyn atgal tik jokiu budu nesukti i sona pilnai sukinet ranka galesiu po 3 savaiciu lankstant per alkune pirmyn atgal ranka gan stipriai skauda ir jos istiesti normaliai as negaliu reabilitacja sake po3 savaiciu paskirs seimos gydytoja ar as laikui biegant galesiu ja normaliai lankstyti? skaiciau kad galima lankstyti vonioje siltam vandeny ar tai gerai? aciu

 37. 37

  Nejudinamas alkūnės sąnarys greitai sustingsta, išsivysto taip vadinama sąnario kontraktūra. Dėl to judesiai tampa riboti ir skausmingi.

  Jei lūžis atstatytas sėkmingai, po reabilitacijos procedūrų judesiai ilgainiui turi atsistatyti.

  Pagrindinė priemonė mankšta. Būtinai mankštinkite ranką, taip pat ir vandenyje – vonioje ar baseine.

 38. 38

  noreciau dar karta paklaust del alkunes jus rasot ilgainiui turi atsistatyti kiek tas ilgainiui?aciu

 39. 39

  Taip parašiau, kad nenustebtumėte, jei paskutiniąją reabilitacijos dieną judesiai nebus pilnai atsistatę. Gali tekti tęsti mankštą namuose.

  Nemačius rankos, negaliu tiksliai prognozuoti.
  Atsistatymui vidutiniškai prireikia 1-2 mėnesių intensyvaus darbo.

 40. 40

  Sveiki,
  norėčiau paklausti dėl čia ne kartą minėtos Bioptron lempos – ar ją galima naudoti praėjus dviem savaitėms po osteosynthesis kulnakaulio ir maleolo operacijos? Lūžę abu kulnikauliai. Kaulai buvo sutvirtinti plokštelėmis ir sraigtais, ar tai nedaro įtakos lempos poveikiui? Kol kas pėdose dar matyti mėlynės ir patinimai, tačiau reabilitologai patarė iš karto mankštinti. Ar galima pėdą sukioti visomis kryptimis?
  Iš anksto dėkoju už atsakymą.

 41. 41

  Labadiena,
  pries 9 savaites medienos pjovimo staklemis isipjoviau i nyksti – isdraskyti audiniai beveik aplink kaula (16 siuliu) buvo nutraukta sausgysle su nervais, ir atskiles nedidelis gabaliukas kaulo, istatytos vernerio vielos, sanarys nepazeistas.
  Po dvieju savaiciu istraukus siulus paaiskejo, kad susiuti audiniai neprigijo, per kelias dienas po truputi pasalinti neprigije audiniai, po 5-iu savaiciu istrauktos vielos – zaizdos uzsitraukimas zenkliai paspartejo, kasdieniniai perrisimai baigesi po 7-iu savaiciu. Gydytojai sako kad nykscio galo nelankstysiu, kadangi sausgysle surandejo. Pirsto galo nejauciu, mechaniskai bandant lenkti nykscio gala negarsiai traska ir skauda, pasilenkia labai nezenkliai.
  Vartoju ivairius kalcinius maisto produktus, meciau rukyti :)
  Dar dedu viltis, kad lankstyciau nyksti.
  Ar mechaniskai lankstant nepazeisiu sanario arba kaulo? Ar yra pratimu ar vitaminu sausgysles ir nervu atstatymui?
  Pagarbiai.

 42. 42

  Giedrei:

  Bioptrono lempą galite naudoti jau dabar. Metalinės konstrukcijos įtakos šiuo atveju neturi.

  Koją mankštinti reikia pradėti kuo anksčiau. Galite lankstyti pėdą aukštyn, žemyn, judinti pirštus. Dėl šoninių judesių galimybės turėtų pasakyti traumatologas, atsižvelgdamas į maleolo lūžio sudėtingumą bei jo sutvirtinimą.

 43. 43

  Raimondui:

  Jeigu sausgyslė jau surandėjo, vadinasi buvo uždelsta su mankšta.

  Mankštinkite ir masažuokite nykštį.

  Nervų atstatymui bei lankstumo pagerinimui gali padėti elektrostimuliacija, elektroforezė su specialiais medikamentais. Šias procedūras galite atlikti poliklinikoje.

  Didelių kalcio dozių jau nereikia.

  Nervų funkcijai pagerinti naudingi preparatai su padidintomis B grupės vitaminų dozėmis.

 44. 44

  Nuoširdžiai dėkoju už išsamų atsakymą :)

 45. 45

  Laba diena,
  prieš 10 mėn. mano 12-metis sūnus susilaužė abu dilbio kaulus. Lūžis atviras, prirekė operacijos ir kaulų sutvirtinimo titaniniais strypais. Gipse prabuvo apie 3-4 mėn. Dar mėnesį- įtvare. Strypai buvo išimti praėjus 6 mėn. po traumos. Po operacijos gydytojas patikino jog jokia reabilitacija ir spec. mankštos nereikalingi. Sportuoti normaliu krūviu leido praėjus 9 mėn. nuo traumos. Dabar, t.y. po 10 mėn. jam vėl lūžo tos pačios rankos stipinkaulis. Mane labiausiai neramina tas faktas jog lūžo ne dėl kažkokio labai rimto smūgio (vaikas gaudė paspirtą kamuolį ir jį atmušė delnu). Ar galėjo antrosios traumos priežastimi tapti reabilitacijos nebuvimas ir po ilgo gijimo gipse nusilpę raumenys? Ar ieškoti kitų kaulų susilpnėjimo priežasčių?
  Ačiū!

 46. 46

  Laba dieną, esu susirupines del stipinkaulio luzio per riesa, gipse prabuvau 1menesi ir savaitę, nujemus gipsą patrikau, kad riešas mano sulenktas visada (sunku ji tiesu nulaikyt) ir galiu atlenkti tik iki puses(visa ranka tiesi) daugiau nebegaliu, nes labai skauda, verzia kažkur per venas.. reabilitaciju neturiu/nelankaiu. Tai normalu?

 47. 47

  Sveiki, patyriau riešo alkunkaulio kauliuko galima skilima ir raiščių plyšimą prieš 10 savaičių, rankai buvo skirta kineziterapija ir šildymas magnetu berods, bet ranka negyja ir sukinejant per riešą vis sutraška dažnai, ką man reikėtų daryti, kad ranka greičiau sugytų?

 48. 48

  Ritai:

  Gydytojas buvo neteisus sakydamas, kad reabilitacija nereikalinga. Po tokių traumų ji tiesiog būtina! Nė vienas profesionalus sportininkas po traumos negrįžo į aktyvų sportą, nepraėjęs reabilitacijos kurso.

  Aktyviai sportuoti leista taip pat per anksti.
  Vien laikas negydo. Po ilgos imobilizacijos reikia krūviui paruošti raumenis, raiščius.

  Pakartotinam lūžiui turėjo įtakos reabilitacijos nebuvimas. Bet reikėtų paieškoti ir kitų galimų priežasčių. Jei jų nebus rasta – tiesiog ramiau gyvensite.

  Lukui:

  Nenormalu, kad nelankote reabilitacijos. Visa kita – normalu.

  Susidarė kontraktūra. Taip būna po ilgalaikės imobilizacijos, kai nejudėdami nusilpsta raumenys ir raiščiai, sutrumpėja sausgyslės.

  Judesiai savaime neatsistatys. Būtina profesionali kineziterapija. Jei nieko nedarysite, kontraktūra tik didės.

  Gabrielei:

  Kodėl nusprendėte, kad ranka negyja? Traškėjimas nereiškia, kad negyja.
  Traškesys dažnai atsiranda, kai kremzlės išsausėja, pablogėja jų mityba. Situaciją pagerina tinkama mankšta, nes judesio metu kremzlė gauna reikalingų medžiagų.

  Tęskite mankštą. Kaului sugyti ir judesiams atsistatyti reikia laiko.

 49. 49

  Laba diena, pries11 metubuvo luzes kulnikaulis, lyg buvo normaliai dabar pries pora savaciu pradejo skaudeti, sutino ciurna, skausmas didesnis buna ramybes metu, ir kai palaikau druskos tirpale.

 50. 50

  laba diena man padare kompiuterine tomograma ir ten parasyta kairio stipinkaulio galvutes intrasanarinis ystrizinis luzymas be fragmentu dislokacijos tris sav buvo langeteje dabar galesiu eiti y rebilitacija bet kai nuims langete tai dar iki rebilitacijos dvi sav lauksiu kaip man elgtis belaukint

 51. 51

  Sveiki, gegužės pradžioje sūnui (jam 20 m.) bežaidžiant futbolą (spiriant kamuolį į vartus) lūžo šlaunikaulis. Po antro apsilankymo pas traumatologą jis gavo atsakymą, kad langetę turės nešioti iki rugpjūčio vidurio. Man rūpi trys klausimai:
  Ar nederėtų susirūpinti kaulų sveikata, kad tokioje situacijoje lūžo kaulas?
  Ar nereikia kojos kaip nors mankštinti(langetė nuo pėdos iki šlaunies vidurio)?
  Galbūt jau galima šiek tiek priminti su langete?
  Ačiū už atsakymus.

 52. 52

  Šiandien buvau pas daktarus, griūdama nuo dviračio pasitempiau koją ir kažkas negerai su sanariu. Uždėjo langete per kojos sulenkima, ar ramentai padėtu lengviau vaiksčioti, nes šiuo atveju visiškai negaliu paeiti?

 53. 53

  Sveiki.
  geguzes 19 luzo 3 padikaulis begant vilties begima 10 km. pajutau kojoje kazka tik ties finisu, kita diena sudejo gipso langete, po dvieju savaiciu padare rentgena, sake nezymi dislokacija, tai nieko nedare, paklausiau daktaro del langetes, tai jis man sako eik dabar ir uzsidek, nuejau uzsidejau. Po keliu dienu nuo sintetines kojines issuto visa koja, issikvieciau greitaja, nuvaziavau ir pasake nieko padet negalim plauk.
  Tai po to issutimo karts nuo karto plaunu koja atsargiai isimdamas is langetes ir pakeiciu kojines.
  1 Klausimas ar negali but kokios dislokacijos ar kad kaulas negytu ja imant lauk? Nakciai ja kartais isvis isimu is langetes ir kojines ir palieku per nakti kvepuot. Ar tai nebus blogai?
  2 Klausimas, kodel po gipso nuimimo man luzusio kaulo pirstas yra pakrypes, kreivokas. Kas gali but? Kodel taip yra?
  3 Klausimas. Kodėl prieš kokia pora savaičiu patinimas buvo sumazejes, o dabar vel toks pats ir net kitose vietose matomas, kur jo net nebuvo, tai yra apie kauliukus abu ir lankstoma peda. Kas blogai? Gal nuo karscio ar nuo ko kitko.
  4. Klausimas. Daznai nuo nervinio tiko sudreba peda visa, ar nuo to nieko blogo, nepakis kaulo gijimas ar nebus kokio poslinkio?
  5. Klausimas. Ar galimas toks prasymas, kad vel sudetu gipsa, jei jo dar kazkiek reiketu, nes su gipsu neturejau problemu, o su langete, tai sunta, tai tinsta tai dar kasnors?
  Labai dekingas uz atsakymus. Labai ju lauksiu.
  6. klausimas. Kodel luzo kaulas absoliuciai niekur neuzkliunant ir nepanirus niekur kojai. Tiesiog eme ir luzo? Esu sokejas. Puse gyvenimo aktyviai leidziu gyvenima, kodel neluzo sokant dideliu kruviu, o begant? Gydytojas sake, grynai is nuovargio. Ka jis turejo omenyje?

 54. 54

  Susilaužiau raktikauli,dabar praėjo savaite su puse laiko ir raktikaulio vietoj atsirado guziukas, ką tai galėtų reikšti? Ir man po savaitės pradėjo tinti ranka. Kas tai?

 55. 55

  Dovilei:

  Į reabilitaciją eikite.

  Kol ranka imobilizuota longete, pakanka pajudinti, pakumščiuoti pirštus, pajudinti ranką per peties sąnarį.

  Visa kita palaipsniui atliksite reabilitacijos metu.

  Reginai:

  Kaulų kaip ir viso savo organizmo būkle reikia rūpintis, ypač aktyviai sportuojant.

  Futbolas – kontaktinis sportas. Smūgiai stiprūs, traumos dažnos, ypač tinkamai neapšilus, neparuošus raumenų, raiščių krūviui, tinkamai nepritaikius avalynės ir panašiai.

  Kol koja longetėje, negalima nei minti, nei apkrauti. Laikas nuo laiko reikia judinti kojos pirštus. Kad nevargintų tinimas, stengtis nelaikyti kojos nuleistos ant žemės.

  Kamilei:

  Kol koja longetėje, ja minti negalima. Ramentai būtini.

  Gintautui:

  Šiuos klausimus turite užduoti savo traumatologui – nežinodama istorijos, nematydama traumos ir rentgeno nuotraukų, atsakyti negaliu.

  Jeigu longetė netinka, ją galima pakeisti. Nebūtinai gipsu – gali užtekti ir specialiai pagaminto ortopedinio įtvaro, kurį taip pat turi skirti traumatologas.

  Dėl nervinio tiko nesijaudinkite, kaulo gijimui jis nepakenks.

  Tinimas po lūžių yra dažnas reiškinys. Jis paprastai pranyksta sugijus kaului ir pradėjus pilnai minti koja. Kol kas ilgai nelaikykite nuleistos kojos, judinkite pirštus.

  Kaulas kaip tik ir lūžo dėl aktyvaus sportinio gyvenimo ir nuolatinio apkrovimo. Tai vadinamas nuovargio lūžis arba kitaip stress lūžis – galite pasidomėti.

  Eglei:

  Nuvykite pas gydantį traumatologą, kad apžiūrėtų. Galbūt reikės atlikti kontrolinę rentgeno nuotrauką, o gal jis tik apžiūrėjęs ir pačiupinėjęs darinį galės atsakyti į užduotus klausimus.

 56. 56

  Gerb. Ruta Gustaityte. Širdingai Ačiū Jums už atsakymus. Noriu padėkoti ir palinkėti Jums gero darbo, gero gyvenimo. Malonu kad yra žmonių kurie gali pakonsultuoti, padėti žmogui įvairiais klausimais.
  Dar noriu kelis klausimus uzduoti:
  1. Nuo ko galėtų būti kreivas pirštas luzusio padikaulio, jau man kaip gipsa nueme, taip buvo?
  2. Kas galetu buti kojoje ,kad pastoviai kazka joje jauciu, net nemoku pasakyt to jausmo, toj vietoj kur luzo kaulas ten kazka jauciu. bijau kad nebutu kazko blogo?
  3. Kiek laiko gija kaulas? Beje man tas luzis ivyko ties trukusia plisusia sausgysle, kuria savo pasirinktu laiku turejau operuot, bet kolkas tai nepadariau, sakykit ar galejo tas itakoti kaulo luziui. Nes man kaupdavos ganglijos?
  4. nieko tokio jei koja nakti laikau be longetes nejudindamas?
  Beje patinimas stipriai sumazejo koja mirkant pusvalandi druskoje
  Aciu uz atsakymus. Lauksiu ziniu

 57. 57

  Beje nejau tikrai galima lankstyti kojos pirstus ar tai netures itakos didesnei kaulo dislokacijai?

 58. 58

  Sveiki, buvau susilaužes dešinį šeivikaulį, medialinės kulkšnies ir blauzdikaulio užpakilį kraštą, tarpkaulinės membranos ir sindesmozės plyšimas, šonikaulio panirimas. Po 6 savaiciu iseme pozicini sraigta, pradejau minti koja. Dar po 2 savaiciu jau pradejau vaikscioti be ramentu. Siuo metu dirbu darba, kurio metu reikia daug vaiscioti. Koja istino ir skauda. Gal galite patarti ka daryti?
  Dekui.

 59. 59

  Laba diena,

  Prieš 3 dienas man lūžo padikaulis (5). Traumatologas, nepadaręs kraujo tyrimo, paskyrė warfariną. Šeimos gydytoja nustebo dėl tokio paskyrimo, tačiau nenorėjo imtis atsakomybės uždraudžiant šio vaisto vartojimą.
  Kokiais kriterijais vadovaudamiesi traumatologai skiria šį vaistą padikaulio lūžių atvejais ir, ar profilaktiškai kraujo skystinimui nepakaktų aspirino?

 60. 60

  Gintautui:

  Dėl kreivo piršto klauskite savo traumatologo – neapžiūrėjus, sunku atsakyti, ar tai lūžio ir imobilizacijos pasekmė, ar kokios kitos priežastys.

  Kaulas gyja 6-8 savaites. Kol pilnai nesugija ir neatsistato normalus eisenos stereotipas, galite jausti didesnį ar mažesnį diskomfortą lūžio vietoje ir aplinkui.

  Jūsų minimos priežastys lūžio įtakoti neturėjo.

  Naktį galite miegoti be longetės.

  Pirštus reikia ne lankstyti, o laikas nuo laiko nestipriai pajudinti.

  Ramūnui:

  Kaip suprantu po lūžio netaikyta reabilitacija. Nuėmė gipsą, pradėjote minti, išėjote į darbą, kur koja stipriai apkrauta.

  Kitaip būti negali – kojai krūviai per ir ankstyvi, ir per dideli. Reikia juos mažinti, o koją mankštinti.

  Tinimo mažinimui galima naudoti kompresines kojines, venotonikus.

  Julijai:

  Aspirino kaulų lūžių atveju nepakanka.

  Varfarinas skiriamas, esant padidintai tromboembolinių komplikacijų rizikai. Ji vertinama, atsižvelgiant į amžių, svorį, rūkymą, gretutines ligas, kojų venų patologiją ir daugelį kitų faktorių. Reikia tikėtis, kad traumatologas juos įvertino.

 61. 61

  Sveiki v4l kreipuos į Jumis dėl 3 padikaulio lūžio.
  Buvau liepos 1 pas traumatologa (labai puikus savo srities specialistas Čebatorius KUL Klaipėda. Ne veltui milžiniškos eilės pas jį)
  Padarė rentgeną, paklausiau rentgeno seseliu kokie rezultatai sako dar yra tarpas, bet tiksliau pakomentuos traumatologas ir sako pas mumis dar tikrai teks apsilankyti.
  Traumatologo reakcija, sako gija, tik nemaciau pats tu nuotrauka, poslinkio nera isvis. Sako dar dvi savaites palaikyk langeteje, po dvideju savaiciu reabilitacija ir po reabilitacijos t.y. liepos 29d. ateini pas mane be ramentų savom kojom
  Klausimas. Kaip reaguoti į rentgeno seseliu pasakyma ir traumatologo? Pats nuotraukos nemaciau. Koja jau isbuvo pusantro menesio, dar liepe palaikyt pora savaiciu, o po poros savaiciu mest lauk. Bijau kad jei jis tik vos sugijes, tai ar nebus per anksti reabilitacijai ir ar tos dvi savaites labai pakeis kaulo gijima? Nes po dvieju savaiciu jau gausiu bandyt vaiksciot savom kojom ir be ramentu. Ar negali per mazai sugijus kaului vel lusti reabilitacijos metu ar dedant pirmus zingsnius?
  Po kiek laiko galima grysti dirbti fizini darba ir sokti, nes esu sokejas, bei dirbu fizini darba?

 62. 62

  Į seselių pasisakymus reikia reaguoti kaip į seselių pasisakymus.

  Jei gydytojas skyrė reabilitaciją, vadinasi kaulo sukibimas yra pakankamas. Be to niekas nelieps iš karto pilnai minti. Kineziterapijos metu paruošite koją apkrovimui. Krūvis bus didinamas pamažu. Jei kažko bus per daug, iš karto pajausite.

  Dėl darbo ir šokių klauskite traumatologo po reabilitacijos.

 63. 63

  Laba diena prieš porą savaičių žaisdamas krepšinį nikstelėjau dešinę koją, bet nikstelėjau ją truputėlį skersai pradedant nuo mažojo pirštelio. Praėjus parai ar dviems iš išorės aukščiau pado susidarė kraujosruvos juosta taip pat šale pirštų buvo didelis paraudimas. Manau, kad bus raiščių patempimas su daliniu jų įplyšimu. Po traumos sekančias dvi dienas sunkiai galėjau vaikščioti, o dabar praėjus beveik dviems savaitėms jau vaikštau normaliai, bet pavaikščiojus patinsta koja ar gali būti kas nors rimčiau ar tai visai normalu? Iškart po traumos skaudėjo, o praėjus kelioms minutėms labai patino, bet vaikščioti galėjau sanarys buvo pakankamai stabilus. Man tik idomus ar galėjo skilti kaulas?

 64. 64

  Teoriškai kaulo skilimas yra galimas. Patikrinti galima tik atlikus rentgeno nuotrauką.

  Tinimas, kraujosrūvos būdingas potrauminis reiškinys. Kojai reikia daugiau ramybės.

 65. 65

  laba diena.Man lūžo šeivikaulis,taip patnustatytas tarpkaulinis raumens plyšimas. Kafždangi kaulas nepasislinkęs, operacijos nedarė, uždėjo langetę.Po kiek laiko galėsiu pradėti vaikščioti ir atsitosiu ant kojų.Ačiū

 66. 66

  Imobilizacija taikoma vidutiniškai 6-8 savaites. Individualiais atvejais šis terminas gali prailgėti ar sutrumpėti. Paprastai atliekama kontrolinė rentgenograma, pagal kurią vertinamas kaulo sugijimas. Dar panašiai tiek užtrunka reabilitacija ir kojos funkcijos atsistatymas.

  Tiksliau atsakyti gali gydantis traumatologas.

 67. 67

  Laba diena,turiu beda. Eidamas is baseino paslydau ant slapiu plyteliu ir taip krisdamas trenkiausi i bortelio kampa,kad net koja palindo po manim..Iskart dejau ledus ir ytvara.jokiu kraujosruvu nebuvo,koja netino,tik negalejau kojos istiesti,nes lb skaudejo tiesiant i prieki.Sulenkti koja letai galejau.Todel vaiksciojau su ramentais ir itvare,tepu yvairias tepalais.Dabar jau eina 7d.po traumos ir kai suoliuoju su ramentais,tai pradeda melynuoti koja,o ir blauzda pradejo lb skaudeti.Tad ir noriu jusu patarimo,kas cia galetu buti? Gal kokie raisciai nutruko ir juda i apacia? Nes koja tai jau geriau,jau kasdien vis daugiau ir daugiau istiesiu.Tik beda,kad einant nuleidus koja melynuoja ir blauzda lb skauda.Padekite ,prasau.Is anksto dekoju.

 68. 68

  sveiki, sausio menesi man buvo luzes padikaulio 5 kaulo galiukas. birzelio menesi man jis buvo operuotas. ( del asmeniniu prezasciu anksciau negalejau) dabar praejus daugiu nei menesiui man ta vieta skauda, patinsta, chirurgas siurkstu liepe nemint ta koja, bet tiesiog kartais nevalingai ja priiu nors stengiuos visada but su langeteir ramentais. ar gali but , kad jei buvau kelis kart stiprokai primynus man vel ten kazkas luzo? su langete dar menesi reikia but, bet jau keleta dienu skauda ir patine.

 69. 69

  Sveiki
  Ir vėl aš.
  Nuo praeito pirmadienio pradėjau reabilitacija po keliu dienu vaiksciot pradejau be ramentu. Šia savaite pratesem reabilitacija. Manksta tikslinga, kasdiena vis sunkesne. Per manksta stengiuos atlikti viska puikiai ir is saves siekiu maksimumo. elektra ir limfodrenazas padeda, tik tiek kol nevaikstau ant kojos.
  Kodel prasidejus antrai savaitei reabilitacijos koja tinsta kaip reikalas, jei daugiau pavaikstau ji buna dviguba (ypatingai ciurnos sanariai) ir peda? Patinimas nuslugsta kai vakare tepu dr. taiso kaulazoliu tepala ir laikau koja iskeles virs galvos. Ryte patinimo beveik nera, kol vel nepradedu vaikscioti abiem kojom.
  Luzusio kaulo nebeskauda, bet jauciu dideli skausma kulno srityje ir pado bei kojos raumenyse, labai juos tempia. Kineziterapeute liepe vaikstant stengtis neslubuot, kontroliuot save, bet kartais kad ir kaip besistengciau neiseina.
  Kodel nuo vaiksciojimo taip tinsta koja? Juk visiskai sedet negaliu, turiu ja pratinti prie kruvio.
  Kaip reaguoti slubavima ir kaip jo atsikratyti?
  Kodel stiprokai skauda kulna ir tampo raumenys koju, ypatingai per ciurna.
  Koja imobilizuota buvo 2 menesiai.
  Turiu nusipirkes daug tepalu ir nezinau ka geriau betepti. Traumelis siek tiek padeda bet nelabai, labiausiai dr. taiso, bet turiu ir dar kazkoki kaulazoliu tepala.
  Druskos voneleje koja mirkau kasdien
  Aciu uz atsakymus. Lauksiu

 70. 70

  Kęstui:

  Kaip supantu, po traumos niekur nesikreipėte.
  Reikia atlikti rentgeno nuotrauką, kad būtų galima atmesti kaulo lūžį, skilimą ar panašiai.

  Mėlynuoti ir skaudėti gali nuo veninės kraujotakos sutrikimo, kas yra būdinga potrauminiu laikotarpiu. Norint tuo įsitikinti, nuvykite pas gydytoją – užteks apžiūrėti, kad būtų galima nustatyti priežastį.

 71. 71

  Sofijai:

  Kreipkitės į šeimos gydytoją, kad skirtų tyrimus skausmo priežasčiai nustatyti.

  Vitaminų stoka tokių simptomų nesukelia.

 72. 72

  Eugenijai:

  Jei vaikštote su longete ir ramentais, lūžio vieta apsaugota nuo apkrovimo.

  Operuotą koją kuo mažiau laikykite nuleistą. Kai tik yra galimybė, ištieskite ją truputį pakeltą. Tai padės sumažinti tinimą.

  Toliau laikykitės nurodyto rėžimo.

 73. 73

  Gintautui:

  Tai kad tinimas per naktį arba pakėlus koją atslūgsta, rodo neatsistačiusią veninę kraujotaką. Kai pradėsite normaliai vaikščioti, vėl kaip buvo pradės veikti blauzdos raumenys, tinimas išnyks. Taip pat dings sustingimas ir skausmas. Po ilgos imobilizacijos nusilpo raumenys, neišvengiamai išsivystė sąnario kontraktūra – reikia išmankštinti. Viskam reikia laiko – per dvi savaites įprastas eisenos stereotipas tikrai neatsistatys.

  Tepalus galite naudoti kokius tik norite – jie lemiamos įtakos nepadarys. Dabar svarbiausia mankšta, kurią tęskite ir namuose, pasibaigus reabilitacijos kursui tol, kol eisena atsistatys.

 74. 74

  Laba diena,
  mano sesei geguzes viduryje padaryta slaunikaulio operacija (S72.2). isleidziant is ligonines, gyd.liepe pasirodyt po dvieju men. Koja buvo langeteje. Po dvieju men. pasirodem, persviete, sako nieko blogo, pasirodykit dar po dvieju men.
  Klausiu gyd.apie reabilitacija, o jis sako ji bus veliau, kai jau pati vaikscios, o dabar judinti raumeni, dalinai minti koja.Tai likom nesupratusios kas tada ta reabilitacija, jei pats zmogus turi po operacijos ismokti vaikscioti.Trauma sudetinga, kaulas netgi sutrupejes, detas svetimkunis, gyjima gyd. prognozuoja nuo 6 iki 12 men. (gal neskirta reabilitacija del to, kad israsyta medicinine pazyma 094/a, o ne biuletenis). Is anksto dekoju uz atsakyma.

 75. 75

  Reabilitacija šiuo atveju tikslingiausia tada, kai jau galima pradėti minti. Atstatoma raumenų jėga, koja ruošiama ašiniam apkrovimui. Turbūt gydytojas nusprendė, kad krūvis dar per ankstyvas.

  Medicininė pažyma ar nedarbingumo pažymėjimas neįtakoja reabilitacijos skyrimo.

 76. 76

  Esu iš tų nelaimėlių, kurie prašo Jūsų patarimo.Lūžęs 5 pėdikaulis.Nuo gipsinės longetės buvo atsiradusios pūslės, gerai, kad pasikeičiau į plastikinę longetę.Po keturių savaičių po kontrolinės nuotraukos gydytojas pasakė, kad kaulas suaugo, bet patarė dar savaitę koją laikyti longetėje, karts nuo karto pavaikščioti be jos. Koja dar patinusi, pilnai minti negaliu. Vaizdelis…Kokios būtų efektyviausios reabilitacinės procedūros, kurių galėčiau prašyti poliklinikoje? Žinau ir gydytojų reakciją iš anksto (nekompensuojama, mokama ir t.t.). Todėl, kaip klasikas yra pasakęs: “skęstančiųjų gelbėjimas – yra pačių skęstančiųjų reikalas”.Kaip ir visi čia rašantieji noriu kaip įmanoma greičiau tapti normaliu žmogumi.Gal galėtumėte patarti, kokios gi procedūros padėtų spėriai judėti pirmyn, vasara jau įpusėjo, o taip norėtųsi paplaukioti ežere. O gal aš per didelė varlė-optimistė?
  Pagarbiai, Sofija

 77. 77

  Sveiki man itariamas 2 padikaulio bazes stresinis luzis, be to yra stiprus 4 padikaulio, lateralinio pleistuko ir os cubeidus sumusimas buvau langetej 4sav, nuemus pradejau koja mint bet skausmas labai didelis ypac pedos priekyje , ar tai normalu?

 78. 78

  Sofijai:

  Ežere galite plaukioti ir vaikščioti. Vanduo padės greičiau atsistoti ant kojų, sumažins kojos tinimą ir skausmą.

  Naudinga mankšta, limfodrenažas, vandens procedūros.

  Laurai:

  Pirmąsias savaites po imobilizacijos pradėjus vaikščioti, neintensyvus skausmas gali būti jaučiamas.

 79. 79

  Ačiū labai už patarimus, miela daktare.Ar pakaks tik mankštos?O koks Jūsų požiūris į masažą (koja vis dar patinusi)?
  Iš anksto dėkoju.

 80. 80

  Masažas naudingas kartu su kitomis procedūromis Mankštos jis pakeisti negali.

 81. 81

  Sveiki, aciu uz straipsni kaip sveikti po kaulo luzio. Mano mergytei 2.8metuku atsitiko nelaime, susilauze koja – slaunikauli (femuro luzis per puse, per viduri). Dabar trecia savaite esam gipse, pries keleta dienu dare antra kaulo atstatyma. Labai laukiam geru rezultatu. Maista bandau reguliuoti panasiai kaip rasoma sitame straipsnyje.
  Turiu klausyma del reabilitacijos. Gyvename Ispanijoje, daktaras sake, kad ji per maza reabilitacijai, todel jos ligonineje nebus. Kokius pratimus reiktu daryti, ar masazus, turime galimybe pratimams vandenyje (baseine ar juroje). Tik noreciau suzinoti kokie pratimai tvirtintu kojyte po tokio luzio. Bijau kad neluztu vel, po gipso nuemimo..
  Labai dekoju uz atsakyma!

 82. 82

  Kai baigsis kojos imobilizacija, pati pamatysite, kur yra probleminės vietos. Bus pasilpę raumenys, koja plonesnė, buvę gipse sąnariai pilnai nesilankstys. Neišsigąskite – viskas atstatoma. Pradžioje žaidimų forma atlikite kojos raumenis stiprinančius, izometrinius pratimus ( pavyzdžių rasite internete). Juos geriausia daryti gulint ar sėdint. Pradėti vaikščioti ir išmankštinti sąnarius geriausia vandenyje, įbridus bent iki pusės – tada mažesnė apkrova kojai.

  Masažas yra pagalbinė priemonė, bet nebūtina.

  Svarbiausia mankšta.

 83. 83

  Laba diena, gal butu galima suzinoti kiek laiko gyja laivakaulis ir kaip paspartinti gyjima? Aciu.

 84. 84

  Terminas priklauso nuo lūžio tipo ir individualių savybių. Vidutinis terminas 6-8 savaitės.

  Elgtis reikia taip, kaip ir po kitų kaulų lūžių.
  Paskaitykite straipsnį.

 85. 85

  Laba diena, liepos 13d lūžo šeivikaulis.Uždėjo langetę. Nuo liepos 24d.chirurgo nurodymu bandžiau su langete vaikščioti, tačiau labai tino koja ir aš neberizikavau.Pabandžiau vėl remti prieš vykstant pas jį rugpjūčio 2d.Skausmo nejaučiau, tačiau koja šiek tiek tino. Chrurgas nurodė,,kad galiu nakčiai nusiimti langetę. Dieną nuleista koja patinsta ,ypač ties čiurnos sąnariu, patirpsta pirštai, patamsėja.Kai pavaikštau,arba palaikau pakeltą koją, geriau. Noriu paklausti kiek laiko gyja šeivikaulis?Ar mano atveju skiriama ligonių kasų apmokama rebilitacija?
  Dėkoju už atsakymą.

 86. 86

  Sveiki,Liepos 22d luzo 4delnakaulis,3svaites prabuvau su gipsu veliau padare operacija idejo plostele ir pritvirtino 4varzteliais,nes tarp kaulo buvo tarpas.Dabar esu namie geriu nuskausminamus ir tt.pirstai kaip apmirę,bet ciuciut judunt galiu,tik bandant judint skauda per sanarius po 12d turi isimti siulus,norejau paklaust kiek laiko mazdaug gyja tokie lūžiai?kokius pratimus mazdaug pradziai daryt reabilitacinius.Dėkui.

 87. 87

  Virginijai:

  Teisingai pasielgėte, kad per anksti nepradėjote minti lūžusia koja. Visi kiti minimi simptomai yra įprasti po lūžio ir praeis, pradėjus normaliai vaikščioti.

  Lūžio gijimas užtrunka apie 6-8 savaites. Priklausomai nuo individualių savybių ir kai kurių aplinkybių, šis laikas gali sutrumpėti ar prailgėti. Patikrinama, atlikus kontrolinę rentgenogramą.

  Reabilitacijos kompensavimas priklauso nuo lūžio tipo ir konkrečios lokalizacijos. Išraše turi būti paminėtas ligos kodas. Reabilitacijos galimybes galite pasitikrinti ligonių kasų tinklapyje http://www.vlk.lt, pasinaudodama šiuo kodu.

 88. 88

  Mantui:

  Panašiam lūžiui sugyti vidutiniškai reikia ne mažiau kaip 4-6 savaičių. Individualiais atvejais terminas gali keistis.

  Pirštus judinkite tiek, kiek leido traumatologas. Sustingusius sąnarius palankstykite sveika ranka, pamasažuokite pirštus, kad greičiau atsistatytų jutimai. Siūlai mankštai netrukdo.

 89. 89

  Sveiki, 4 metu sunui pries savaite luzo blauzdikaulis (kaulas nepasislinkes, gipsas zemiau kelio), kadangi vaikas negali nei nuguleti, nei nusedeti, jis sugalvojo ropineti, sliauzioti, ar toks judejimas nepakenks jo kojytes gyjimui? Susitarem tik tiek, kad jis jokiais budais nesistos ant jos.

 90. 90

  Laba diena,

  Prieš 9 savaites lūžo V padikaulis. 7 savaites koja buvo langetėje, po to savaitę buvo reabilitacija: magnetas ir mankšta. Po reabilitacijos praėjo savaitė, tačiau koja dar ištinusi. Per kiek laiko praeina tinimas?

 91. 91

  Gražinai:

  Nebūtina gulėti. Svarbu neminti ir neapkrauti kojos stojant, vaikštant. Nuo šoninių perkrovų saugo gipsas.

 92. 92

  Julijai:

  Praėjo per mažai laiko. Kojos tinimas praeis, kai pilnai atsistatys eisena, raumenų jėga, o tuo pačiu ir veninė kraujotaka. Tai užtrunka keletą mėnesių, sudėtingais atvejais iki pusmečio.

  Tęskite mankštą namuose. Būtų naudingos vandens procedūros.

 93. 93

  Dėkoju už atsakymą. Dar norėjau paklausti, ar skausmas, minant koją, taip pat, nepraeina dėl to, kad praėjo per mažai laiko?

 94. 94

  Laba diena,
  apie birželio mėnesį buvo uždėtas Lizarovo aparatas, apjungiantis pėdą ir blauzdą, šleivapėdystei koreguoti. Buvo nuimtas apie spalį ir po to laiko man labai sunkiai eina išmankštinti pėdą per sanarį. Norėjau paklausti ar dar eis man ją išmankštinti, jei ir dabar ji beveik sustingus, labai dažnai skauda, neina niekaip ant pirštų galų pasistiebti, nors stengiuosi mankštinti kiekvieną dieną.
  Iš anksto dėkoju.

 95. 95

  Julijai:

  Žiūrint kurioje vietoje tas skausmas jaučiamas ir koks jo intensyvumas. Jei kaulas sugijęs gerai, lūžio vietoje jis neturėtų būti stiprus.

  Po fizinio krūvio gali skaudėti sustingusią čiurną. Jei skausmas nemažės, nuvykite pas gydžiusį traumatologą, kad dar kartą apžiūrėtų.

 96. 96

  Karolinai:

  Jums reikia profesionalų pagalbos.

  Jei jau atlikote reabilitaciją po Ilizarovo aparato nuėmimo, dėl išliekančios kontraktūros galite kreiptis į šeimos gydytoją ar traumatologą dėl ambulatorinės reabilitacijos skyrimo.

 97. 97

  Laba diena.
  Pries metus beveik krisdamas susilauziau ciurna, tiksliai nezinau kaulo pavadinimo, nes gyevenu Norvegijoje, luzo Norvegijoje, taigi mane tvarke norvegai. Isorineje puseje per ciurna yra plokstele ir 8 varsta, ir kiek teko matyti nuotrakas, dar du ilgi varztai yra isukti is apacios i virsu. Po luzio sudejo gipsa, bet ta pacia nakti nutare operuoti. nueme gipsa ligonineje ir 7 dienas nerado laiko manes operuoti. koja buvo ispudingai istinus ir skaudejo, tai morfijaus ar kazko panasaus gavau tiek kad jau maciau “rozinius drambliukus”. po 7 dienu padare operacija. Prabuvau 6 savaites su plastikiniu itvaru ir poto pradejau reabilitacijos kursa. Fizioterapeute ant koju pastate jau po keliu dienu reabilitacijos, bet jau praejo metai, o begti neiseijna. Norejau paklausti ar tam itakos galejo tureti paveluota operacija ? Taip pat noriu paklausti kaip vyksta metalo pasalinimo procedura is kojos? Ar reikalinga rebilitacija ? Ar duodamas biliotenis ? Dirbu Norvegijoj legaliai jau keli metai, todel Lietuvoj sveikatos draudimo neturiu. Kiek kainuoja tokia operacija lietuvoje susimokant paciam, savo lesomis ?

 98. 98

  dar prie to paties,
  seniau jausdavau skausma eijdamas, judindamas koja, o dabar to skausmo lyg ir nera, bet jauciu kaip kazkas trukdo lenkti koja, kartais staigiau ar netaisiklingai padejus koja, pajausciu astru skausma ties ta vieta kur yra ploksteles virsus. ar gali buti kad ta plokstele ir varstai man jau sukelia skausma ?

 99. 99

  Laba diena noreciau paklausti man pries menesi luzo kulnas daktaras po patikrinimo liepe pradeti minti pirma pavaite abiem ramentais antra vienu o trecia bandyti visai be ramentu kaip geriau ismankstinti koja labiausia tempia echilosausgisle ir siektiek bado peda minant

 100. 100

  Jonui:

  Nemačius kojos ir nuotraukų, sunku atsakyti, kas trukdo bėgti. Greičiausiai tai nepilnai išmankštinta pėda ir išlikusi čiurnos kontraktūra. Operacija turbūt buvo atidėta ne šiaip sau – gal laukė, kol sumažės tinimas, gal buvo dar kokių nors priežasčių, kurių nepaaiškino.

  Metalinės konstrukcijos įprastai šalinamos po metų. Atliekama operacija, po kurios, jei reikia, išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, skiriama vienokia ar kitokia reabilitacija.

  Dėl kainų ir teisinių formalumų, teiraukitės valstybinnės ligonių kasos atstovų.